Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (5.5.): Zakladateľ Redditu sa pri tvrdení o cene Ethereum pomýlil

Článok

Správy dňa - mince
Správy dňa - mince

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Sobotňajšie správy zo sveta kryptomien

Ohanian opravil svoje tvrdenie o cene Ethereum

Spoluzakladateľ Redditu Alexis Ohanian nedávno vyhlásil, že cena Ethereum (ETH) môže do konca roka rásť až k hodnote 15 tisíc dolárov, pričom Bitcoin by mohol dosiahnuť hodnotu 20 tisíc dolárov. Táto správa sa začala rýchlo šíriť internetom a tvrdenie Ohaniana o obrovskom raste Ethereum bolo okamžite spochybňované. Ohanian však napokon všetko vysvetlil tým, že sa vyjadril nesprávne. Namiesto 15 tisíc vraj chcel povedať 15-stoviek (čiže $1500). (cryptocurrencyfacts.com)

Rozhodnutie Godlman Sachs budú nasledovať ďalšie banky

Spencer Bogart, partner spoločnosti Blockchain Capital, tvrdí, že po Goldman Sachs čoskoro začnú aj ďalšie veľké banky zvažovať vstup na trh s kryptomenami. Viac o tejto téme píšeme v tomto článku.

Bývalý guvernér FED navrhuje zváženie Fed Coinu

Bývalý guvernér Federálnej rezervnej banky (FED) Kevin Warsch si myslí, že vytvorenie “FedCoinu” s cieľom priniesť právne aktivity do digitálnej mince, by sa malo poriadne zvážiť. Walsh vyhlásil, že ak by sa vrátil do svojej bývalej pozície, vytvoril by tím, ktorý by sa zaoberal touto otázkou. ,,Nie, že by nahradila úplne hotovosť, ale bola by pomerne efektívnym spôsobom na vedenie menovej politiky v čase ďalšej finančnej krízy,” poznamenal. (cointelegraph.com)

Najväčšia Švajčiarska banka vylúčila obchodovanie s kryptomenami

Predseda USB Axel Weber poprel, že najväčšia švajčiarska banka začne ponúkať svojim klientom obchodovanie s Bitcoinom a inými kryptomenami. V rámci svojho prejavu v Bazileji uviedol, že kryptomeny často nie sú transparentné a sú preto náchylné k zneužitiu. Volá preto po ich prísnejších kontrolách. Podľa Webera sú kryptomeny prinajmenšom vysoko špekulatívne investične nástroje a v najhoršom prípade aj prostriedok na financovanie terorizmu a prania špinavých peňazí. (cointelegraph.com)

 

Ripple čelí žalobe

Advokátska kancelária Taylor-Copeland podala žalobu na Ripple Labs za predaj neregistrovaných cenných papierov. Žaloba smeruje k spoločnosti Ripple, jej dcérskej spoločnosti XRP II a generálneho riaditeľa Spoločnosti Brada Garlinghousea. Jej tvrdením je, že Ripple predajom tokenov XRP porušuje americké zákony o cenných papieroch. Podľa žaloby Ryan Coffey kúpil 5. januára tohtoroku 650 XRP výmenou za USDT (Tether), ktoré potom vymenil za USD, pričom utrpel stratu okolo 32 percent (551 dolárov). Ripple však tvrdí, že XRP tokeny nemôžu byť z pohľadu amerického práva považované za cenné papiere. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.