Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (5.11.): Bitcoin ETF – rozhodne SEC už dnes?

Článok

Správy dňa - SEC a ETF
Správy dňa - SEC a ETF

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin ETF: Rozhodne SEC už dnes?

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) by mohla už dnes zverejniť svoje rozhodnutie v súvislosti s 9 žiadosťami o schválenie Bitcoin ETF od spoločností Direxion (5 žiadosti), GraniteShares (2) a ProShares (2), ktoré predtým najprv zamietla, no rozhodla sa ich znovu “otvoriť“ pre podrobnejšie posúdenie.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Verdikt SEC síce nemusí prísť dnes, no je pravdepodobné, že ho komisia nebude zbytočne odkladať a dozvieme sa ho v najbližších hodinách či dňoch. Znovuotvorenie predtým zamietnutých žiadosti vlieva miernu nádej na ich schválenie a tak je otázne ako zareaguje trh na opätovne zamietnutie. Schválenie, ktoré by bolo priznajme si veľkým prekvapením, by mohlo priniesť výrazný rast hodnoty Bitcoinu. Mohlo by totiž posilniť dôveru veľkých inštitucionálnych investorov v Bitcoin a kryptomeny celkovo.

Bank of America kritizuje kryptomeny, no prihlasuje ďalšie patenty

Bank of America, druhá najväčšia banka v USA, vydala ďalší patent týkajúci sa technológie kryptomien. Celkovo ich má už vyše 50. Vedie tak v neformálnom závore v počte takýchto patentov pred gigantmi ako sú IBM či Alibaba. Medzitým je však Bank of America zároveň kritická voči kryptomenám. Je to kuriózne, pretože práve táto banka v septembri 2015 prihlásila patent s názvom “Sieťové prevody pomocou kryptomien” a hoci v ňom priamo nespomína slovo blockchain, opisuje ho ako ,,systém, v ktorom sú finančné prostriedky zasielané medzi účtami, ktoré využívajú základnú technológiu kryptomien“. Je pravdepodobné, že ide vôbec o prvú takúto žiadosť o schválenie patentu od významnej retailovej banky v USA a možno aj celosvetovo, uvádza Cointelegraph.

Rýchle správy

SHAPESHIFT: Generálny riaditeľ kryptoburzy Shapeshift Erik Voorhees vyjadril nádej, že Bitcoin raz môže nahradiť vládny scam (podvod), ktorým sú ničím nekryté fiat meny. Bitcoin má podľa neho obrovský potenciál.

VENEZUELA: Dnes, teda 5. novembra, začína vo Venezuele oficiálny predaj štátnej kryptomeny Petro. Ľudia v krajine zmierajúcej sa obrovskou krízou a hyperinfláciou si ju budú môcť kúpiť na pošte alebo burzách. Veľký záujem o ňu údajne však nie je. Naopak Venezuelčania investujú vo veľkom do Bitcoinu, ktorý považujú v čase priam katastrofálnej inflácie domácej meny bolivar za omnoho lepšieho uschovateľa hodnoty.

ČÍNA: Čínska centrálna banka pokračuje v negatívnom postoji voči ICO. Najnovšie bude sledovať aj airdropy, ktoré sa podľa nej vyhýbajú regulácii.

BIT.LY: Služba na skracovanie hyperlinkových odkazov (adresy internetových stránok) s názvom “bit.ly“ zatiaľ z neznámych dôvodov zrušila približne 200 odkazov Andereasa Antonopoulosa, ktoré sú súčasťou jeho novej knihy o kryptomene Ethereum. Antonopoulos sa na to posťažoval na Twitteri, čo vyvolalo vlnu kritiky na adresu bit.ly. Mnohí užívatelia mu však odkázali, aby sa na túto centralizovanú službu vykašľal a viac ju nepoužíval.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.