Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (5.10.): Firmy by mali investovať do BTC, prieskum Fundstratu je „bullish“

Článok

Bitcoin - správy dňa
Bitcoin - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin stagnuje na hranici 6600 dolárov, altociny čakajú

Na trhu s kryptomenami sa tento týždeň nič výrazné nedeje. Bitcoin naďalej osciluje okolo hodnoty 6600 dolárov a popredné altcoiny akoby čakali na to, čo spraví. Trhová kapitalizácia je takmer 220 miliárd dolárov a dominancia Bitcoinu stále na úrovni 52%. Z pomedzi popredných kryptomien najviac oslabilo Ripple o 4% a darilo sa najviac Zcash (+6%). Väčšina digitálnych mien za posledných 24 hodín menila hodnoty voči americkému doláru len v rozmedzí dvoch percent.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Firmy by mali investovať do Bitcoinu

Špičkový Wall Street stratég Ric Eldeman, ktorý je predsedom spoločnosti Eldeman Financial Services,  je presvedčený, že do Bitcoinu začne po schválení Bitcoin ETF Americkou komisiou pre cenné papiere (SEC) prúdiť obrovský kapitál z tradičného finančného sektoru. Každá spoločnosť by preto podľa neho mala investovať do Bitcoinu, ktorý za necelých 10 rokov svojej existencie zaznamenal úžasnú cestu, na ktorej z nulovej hodnoty dokráčal až k súčasnému stavu, kedy majú Bitcoiny aktuálnu hodnotu 113 miliárd dolárov. ,,V prípade Bitcoinu som optimista. Je tu už takmer desať rokov a vytvoril trh s hodnotou 200 miliárd dolárov, pričom Bitcoin má na tom 40% podiel (v skutočnosti aktuálne až 52%). Je tu obrovské množstvo investícii, ktoré prúdia do blockchainu a kryptomien, no finanční poradcovia v skutočnosti o tom zatiaľ veľa nevedia, nie viac, než ich klienti,” povedal v relácii Fast Money na CNBC. (cryptoslate)/

Vlastníte 0.28 BTC? Môžete patriť medzi percento populácie

Portál CCN.com prišiel so zaujímavým vyhlásením bývalého manažéra Google Stevea Leeho, ktorý vypočítal, že len jedno percento ľudí na svete môže vlastniť viac než 0.28% bitcoinu. V dolároch ide pri súčasnej hodnote BTC o sumu 1830 dolárov. Aj tento zaujímavý prepočet ilustruje, že kryptomeny sú stále len na začiatku. (ccn)

Prieskum Fundstratu: Nadpolovičná väčšina verí, že Bitcoin už dosiahol svoje dno

Podľa nedávneho prieskumu, ktorý urobila spoločnosť Fundstrat, za ktorou stojí známy Wall Steet stratég Tom Lee, je nadpolovičná väčšina investorov naklonená názoru, že Bitcoin už dosiahol svoje dno. Na základe súkromného prieskumu Fundstratu, ktorého sa zúčastnilo 25 inštitúcii a viac ako 9500 respondentov verejnej ankety na  Twitteri, dospela spoločnosť k výsledku, že 54% respondentov je optimistických pokiaľ ide o rast hodnoty kryptomien a zároveň veria, že Bitcoin tento rok už dosiahol svoju najnižšiu cenovú hladinu. Inštitucionálni hráči zapojení do prieskumu sú tiež optimistickí pokiaľ ide o potenciálny budúci rast Bitcoinu. 57% z nich uviedlo, že cena Bitcoin bude do konca roka medzi 15 tisíc dolármi a hodnotou “To the moon” (teda sumou, ktorá bude závratne rásť). (cointelegraph)

Novogratz neverí, že Bitcoin prekoná tento rok 9 tisíc dolárov

Miliardár Mike Novogratz z investičnej spoločnosti Digital Capital Management, ktorá sa sústredí na kryptomeny, vyhlásil tento týždeň, že odvoláva svoju dávnejšiu predpoveď, keď tvrdil Bitcoin dosiahne v novembri 2018 hodnotu 45 tisíc dolárov. Novogratz priznal, že Bitcoin pravdepodobne tento rok neprekoná ani hodnotu 9 tisíc dolárov. Pokiaľ však ide o dlhodobejší výhľad, Novogratz je ohľadom Bitcoinu stále veľký optimista. (cointelegraph)

Výborná úspešnosť Mike Crypto Group v septembri 2018

Populárna československá trading skupina Mike Crypto Group má za sebou úspešný september, v ktorom dosiahla výslededné percentuálne skóre svojich tipov na úrovni 270%, čo je v súčasnom bearmarkete výborné číslo. Trejderi odoslali klientom v septembri celkovo 33 tipov, z ktorých boli štyri neúspešné. Až 16 z 33 tipov dosiahlo všetky stanovené targety. Viac podrobností o úspešnosti tipov nájdete v tejto prehľadnej tabuľke. Pokiaľ zvažujete vyskúšanie tejto služby, odporúčame vám preštudovať si stránku mikecryptgroup.cz, ktorá ponúka aj free lekcie pre začiatočníkov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.