Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (4.7.): Binance, hack a 1 SYSCOIN za 96 BTC?

Článok

Správy dňa - Binance, Hack, Syscoin
Správy dňa - Binance, Hack, Syscoin

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Binance, hack a 1 SYS za 96 BTC?

Ak ste ráno navštívili Binance, zrejme ste opäť ostali nemilo prekvapený tým, že na tejto populárnej burze prebiehala ďalšia údržba systému, počas ktorej boli pozastavené výbery, vklady a tiež samotné obchodovanie. Dôvodom tejto údržby bolo podozrenie súvisiace s kryptomenou SYSCOIN, ktorá včera zažila priam neuveriteľnú pumpu, pričom hitom internetu sa stal screenshot toho, ako sa 1 SYS ponúkal až za 96 BTC. Táto manipulácia s cenou bola vykonaná zrejme vďaka API kľúčom, ktoré umožňujú obchodovanie na Binance externým aplikáciám. Najpravdepodobnejší scenár je teda taký, že k týmto kľúčom sa dostali hackeri a využili ich vo svoj prospech. Vzhľadom na okolnosti sa Binance rozhodla resetovať všetky existujúce API kľúče a zákazníkov požiadala, aby si ich obnovili, pričom zdôraznila, aby ich neposkytovali žiadnym „tretím stranám”.

Binance vytvorila fond “SAFU” na ochranu uživateľov

V reakciu na vyššie spomenuté informácie Binance uviedla, že vytvára bezpečnostný fond pre užívateľov, ktorý nazvala SAFU (Secure Asset Fund for Users). Od 14.7. na ňom bude alokovať 10% všetkých poplatkov za obchodovanie, ktoré budú slúžiť na ochranu užívateľov a ich prostriedkov v extrémnych prípadoch (ako bol napríklad ten dnešný), pričom tieto prostriedky budú uschované na studenej peňaženke. (binance)

Rakúska pošta začala s predajom kryptomien

Rakúska pošta sa rozhodla predávať kupóny, ktore je možné vymeniť za kryptomeny Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Dash, IOTA, Bitcoin Cash či Komodo. Predávané budú na vyše 400 pobočkách pošty a u viac než 1300 partnerov. Kupóny sa dajú zakúpiť v hodnotách 50, 100 a 500 eur. (bitpanda)

Najvyšší súd v Indii nariadenie RBI nepozastavil

Najvyšší súd v Indii opätovne zamietol žiadosť o pozastavenie rozhodnutia Rezervnej banky Indie (RBI), ktorá 6. apríla nariadila všetkým bankám v tejto krajine, aby do troch mesiacov zrušili účty všetkým kryptoburzám a iným spoločnostiam, ktoré obchodujú s kryptomenami. Súd sa bude touto témou zaoberať až 20. júla, teda 2 týždne po nadobudnutí účinnosti zákazu. (cointelegraph)

Spolupráca piatich krajín v boji proti kryptopodvodom

Americká služba vnútorných príjmov (IRS) spustila medzinárodnú pracovnú skupinu v spolupráci s Austráliou, Kanadou, Holandskom a Anglickom, ktorej cieľom je boj proti daňovým únikom, počítačovej kriminalite a praniu špinavých peňazí za pomoci kryptomien. Pracovná skupina sa bude volať J5. (cointelegraph)

Bitcoin sa nedá zastaviť a zvíťazí, tvrdí Voorhees

Erik Voorhees v diskusií s Petrom Schiffom  počas nedávneho SoHo Forum uviedol, že Bitcoin časom nahradí štátom kryté peniaze a to vtedy, keď sa štáty postupne reorganizujú na používanie blockchain technológie. ,,Bitcoin zvíťazí, pretože v súčasnosti prebieha boj peňazí a Bitcoin je najlepšia dostupne mena, pretože je decentralizovaná a nedá sa zastaviť,” uviedol. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.