Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (4.6.): New York o kryptomenách či reakcia Huobi na Binance

Článok

Správy dňa a New York
Správy dňa a New York

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Baidu rieši problémy vysokej spotreby energie pri ťažbe kryptomien

Čínsky internetový gigant Baidu oznámil ďalší krok vo svojej blockchain integrácií vo forme protokolu, ktorý je zameraný na zníženie spotreby energie pri ťažbe kryptomien. ,,Super Chain môže vložiť a odstrániť konsenzuálne mechanizmy na vyriešenie súčasného problému spotreby energie,” vysvetlil vedúci vedec blockchain divízie Xiao Wei, ktorý dodal: ,,Je kompatibilný s vývojovým systémom Bitcoinu a Ethereum.” (cointelegraph)

Huobi reaguje na novinku Binance

Spoločnosť Huobi, ktorá je treťou najväčšou kryptoburzou na svete podľa objemu realizovaných obchodov, uzavrela partnerstvo s čínskou investičnou spoločnosťou NewMargin Capital a juhokórejskou spoločnosťou Kiwoom Securities Co. Ltd. s cieľom založiť investičný fond pre blockchain spoločnosti v Číne a Južnej Kórei vo výške 93 miliónov dolárov.

Ide o reakciu Houbi na správy konkurenčnej burzy Binance, ktorá odhalila svoje vlastné plány na vytvorenie významného krypto-fondu v hodnote 1 miliardy dolárov na podporu blockchain technológii a krypto startupov. (cointelegraph)

Blockchain našiel ďalšie uplatnenie v logistike

Maqta Gateway LCC, stopercentná dcérska spoločnosť Abu Dhabi Ports, je prvým subjektom v Abu Zabí, ktorá sa zameriava na zvýšenie efektívnosti lodnej dopravy a logistiky vďaka vlastnému blockchain riešeniu. Pomocou internej blockchain technológie firma dúfa, že zníži papierovanie, uľahčí aktualizáciu stavu v reálnom čase a urýchli výmenu informácii. (cointelegraph)

Španielsko podporilo legislatívu o kryptomenách

Španielsky kongres 30. mája jednomyseľne podporil návrh legislatívy, ktorá by priaznivo regulovala blockchain technológiu a kryptomeny v tejto krajine. Plánovaná reforma sa však môže dostať do sporu s predstavami Európskej únie. (cointelegraph)

SBI Holdings spúšťajú vlastnú zmenáreň

Japonská finančná inštitúcia SBI holdings potvrdila spustenie vlastnej kryptozmenárne VCTRADE. Japonský finančný gigant uviedol, že zo začiatku sa zameria na obchodovanie s XRP, natívnym tokenom, ktorý prepája Ripple Consensus Ledger (RCL) s nadchádzajúcou podporou Bitcoinu. SBI Holdings je významný partner Ripple, pričom spoločne vlastnia a prevádzkujú spoločnosť SBI Ripple Asia, ktorá aktívne skúma využívanie blockchain reťaze spoločnosti Ripple pri devízových a peňažných prevodoch medzi bankami. Podľa oznámenia spoločnosti pri spustení obchodovania nebudú mať klienti žiadne transakčné poplatky za obchodovanie XRP voči japonskému jenu. (ccn)

New York si všíma kryptomeny

Štát New York dosahuje pokrok smerom k vytvoreniu formálnych pravidiel pre kryptomeny, ktoré by mohli nakoniec podporiť rozsiahlejšie využívanie virtuálnych mien. Ďalším signálom, že Bitcoin je vnímaný čoraz vážnejšie, je návrh New York State Assembly na spustenie pracovnej skupiny pre digitálnu menu, aby preskúmala rastúci priemysel kryptomien a blockchain technológie. (ccn)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.