Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (31.7.): Bezpečné online peňaženky, dominancia BTC či návrh Vitalika Buterina

Článok

Vitalik Buterin - správy dňa
Vitalik Buterin - správy dňa

 Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin sa drží nad $8000

Bitcoin včera na krátky čas prepadol pod hodnotu 8000 dolárov, no rýchlo sa nad ňu vrátil. Na trhu podľa všetkého prevládajú očakávania od rozhodnutia SEC (Americkej komisie s cennými papiermi) v súvislosti so žiadosťou chicagskej burzy CBOE o schválenie Bitcoin ETF, čo môže ovplyvňovať aktuálnu cenu Bitcoinu. Prípadné schválenie by ho totiž mohlo výrazne posilniť a na základe tohto predpokladu stúpa aj dominancia BTC na celom trhu s digitálnymi menami. Kým včera to bolo 47%,dnes je to už takmer 48,5% a očakávaných 50 percent je veľmi blízko. Stále platí, že najbezpečnejšou investíciou v oblasti kryptomien je aktuálne Bitcoin, keďže ten oslabuje ostatné kryptomeny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

HTC vytvára “krypto” smartphone. Poradcom bude Charlie Lee

Zakladateľ kryptomeny Litecoin Charlie Lee na svojom Twitteri informoval, že bude poradcom spoločnosti HTC pri vývoji nového smartphone Exodus, ktorý bude podporovať Litecon a Lightning Network. ,,Jeden malý krok pre @SatoshiLite. Jeden obrovský krok pre blockchain,” napísal Lee na Twitteri.

Spoločnosť HTC sa netají tým, že chce vstúpiť do sektoru s kryptomenami s mobilným zariadením, ktoré bude zahŕňať technológiu decentralizovaných kníh (DLT). Smartphone Exodus bude obsahovať kryptopeňazenku podporujúcu Bitcoin a Ethereum, rovnako ako Lightning Network a populárne DApp CryptoKitties. (cointelegraph)

Bezpečne online peňaženky? Cryptovest vybral TOP5

Portál Cryptovest vybral 5 online kryptopeňaženiek, ktoré považuje za najbezpečnejšie: 1. BTC.com, 2. Coinbase, 3. Blockchain.info, 4. Coinomi, 5. Jaxx. Stále však platí, že za najbezpečnejšie sú považovanie hardware peňaženky. (cryptovest)

Buterin o tom, čo môže pomôcť kryptomenám

Vitalik Buterin, zakladateľ Ethereum, na svojom Twitteri vyjadril názor, že aktuálna téma Bitcoin ETF a jeho prípadné schválenie môže v krátkodobom horizonte pomôcť k rastu hodnoty kryptomien, no z dlhodobého hľadiska, ktorého cieľom je všeobecná akceptácia kryptomien ako prostriedku na platby, by skôr pomohlo, keby sa dali v trafikách kúpiť predplatené karty s kryptomenami v hodnotách od 5 do 100 dolárov. (twitter)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.