Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (30.9.): Bitcoin sa začne otáčať, kongresmani tlačia na SEC

Článok

Bull Market / správy dňa
Bull Market / správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Nedeľňajšie správy zo sveta kryptomien

Dominancia Bitcoinu klesá

Bitcoin sa aktuálne nachádza na cene okolo 6600 dolárov, pričom cez víkend sa jeho cena menila len v rozmedzí približne jedného percenta. Dáva to priestor altcoinom, aby posilňovali svoju pozíciu na trhu s kryptomenami. Viaceré z nich zaznamenali v obchodnom páre s Bitcoinom nárast, pričom skokanom je XRP (Ripple), ktoré posilnilo  za posledných 24 hodín až o 10 percent. XRP sa tak opäť dostalo na druhé miesto v trhovej kapitalizácii pred Ethereum (ETH). Dominancia Bitcoinu na celom trhu postupne klesá a aktuálne je už na hranici 50% (ešte nedávno sa blížil k 60%).

Bitcoin sa začne otáčať, tvrdí Lee

Tom Lee v rozhovore pre Bloomberg naznačil, že Bitcoin dosiahol svoje dno a začne postupne posilňovať. ,,6000 dolárov je level, ktorý je dôležitejší, než si myslíme. Skôr v tomto roku sme označili 6000 dolárov za cenu, ktorá je významná pre ťažbu Bitcoinu a že ide o cenu, ktorá by sa mala udržať. Fakt, že Bitcoin sa drží na tejto hodnote je dobrá správa. Myslím si, že je to katalyzátor pre koniec roka a Bitcoin sa začne otáčať,” uviedol známy Wall Street investor zo spoločnosti Fundstrat, ktorý už viackrát vyhlásil, že Bitcoin môže do konca roka dosiahnuť hodnotu až 25 tisíc dolárov a táto jeho predpoveď by mala byť stále platná.

Za ďalší významný moment, ktorý by mohol prispieť k skorému rastu hodnoty Bitcoinu považuje ICE Bakkt. Ide o jednu z prvých veľkých plne regulovaných zmenárni, ktorá bude čoskoro spustená. ,,Myslím si, že inštitúcie čakajú, aby sa mohli zapojiť,” dodal. (ccn)

Ripple povedie skupinu v USA na podporu kryptomien

Ripple (XRP) povedie skupinu krypto-startupov, ktoré budú lobovať u finančných regulátorov a zákonodarcov v USA, aby podporili kryptomenovú a blockchainovú inováciu. Koalícia, ktorá pozostáva zo štyroch firiem založených v San Franciscu, plánuje zaplatiť lobistickú skupinu Klein/Johnson Group, aby pomohli kryptomenovej a blockchainovej komunite pri informovaní regulačných orgánov o tejto technológii. Nová skupina má za cieľ zmeniť postoj vlády USA s cieľom podporiť inovácie a podporiť hospodársku súťaž v ekosystéme globálnych kryptomenových trhov. Koalícia bude hovoriť o tejto problematike so zástupcami kongresu, ako aj Komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC), s internou daňovou službou (IRS) a ďalšími významnými americkými agentúrami, ktoré majú vzťahy s kryptomenami. (cointelegraph)

Kongresmani žiadajú od SEC jasný regulačný prístup

Skupina poslancov amerického kongresu poslala predsedovi Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Jayovi Claytonovi list, v ktorom ho žiada, aby SEC dosiahla regulačnú jasnosť v súvislosti s kryptomenami. Viac ako tucet kongresmanov žiada Claytona, aby povedal investorom, ako SEC plánuje regulovať digitálne meny. Zákonodarcovia žiadajú o objasnenie kritérií na identifikáciu digitálnych tokenov. ,,Je dôležité, aby všetky tvorcovia politiky pracovali na vytvorení jasnejších usmernení medzi digitálnymi tokenmi, ktoré sú cennými papiermi a tými, ktoré nie sú, prostredníctvom lepšej formulácie zo strany SEC a nakoniec prostredníctvom formálneho usmernenia alebo legislatívy,” znelo v liste od kongresmanov, ktorí majú obavy, že neistota týkajúca sa v tejto oblasti bráni inováciám v USA a môžu nakoniec viesť k podnikaniu v iných jurisdikciách. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.