Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (30.8.): Elon Musk o Ethereum, Lee o cene kryptomien

Článok

Správy - Elon Musk a Ethereum
Správy - Elon Musk a Ethereum

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin padol pod $7000

Bitcoin sa dnes prepadol tesne pod hodnotu 7 tisíc dolárov, pričom aktuálne sa obchoduje tesne nad 6900 USD. V dôsledku mierneho pádu BTC však začali výraznejšie krvácať altcoiny a dominancia BTC na trhu vzrástla na 53,5%. Indikátory na TradingView aktuálne hovoria 8 za SELL, 7 NEUTRAL a 11 za BUY Bitcoinu. Podľa článku na CCN.com je najbližším silným supportom BTC hladina okolo 6500 USD.

Charlie Lee o cenách kryptomien

Charlie Lee, zakladateľ kryptomeny Litecoin, ktorá je tiež označovaná za digitálne striebro, sa vyjadril k aktuálnym cenám digitálnych mien. ,,Je ťažké predpovedať cenu. Som v tejto oblasti už sedem rokov. Myslím si, že niekedy sa ceny vrátia v priebehu šiestich mesiacov či roka a niekedy to zaberie aj tri či štyri roky,” uviedol. Lee zároveň naznačil, že v tejto dobe je najistejšou investíciou v oblasti kryptomien Bitcoin.

Musk tweetoval o Ethereum

Jeden z najväčších vizionárov súčasnosti Elon Musk sa vyjadruje na adresu kryptomien len veľmi sporadicky, hoci určitá časť kryptokomunity verí v konšpiračnú teóriu o tom, že by mohol byť záhadným zakladateľom Bitcoinu, ktorý je známy pod pseudonymom Satoshi Nakamoto. Musk, ktorý stojí za spoločnostiam ako Tesla či SpaceX a tiež stál napríklad pri zrode PayPalu, sa najnovšie opäť vyjadril na twitteri na adresu Ethereum, keď napísal: ,,V tomto momente chcem Ethereum aj keby to bol podvod”.

Musk tým zrejme myslel to, že aktuálne je cena Ethereum veľmi atraktívna na kúpu. Elon sa na adresu druhej najhodnotnejšej kryptomeny vyjadril aj v júni, kedy mu vadilo, že Ethereum je na twitteri využívané na rôzne podvody “scamerov” aj za zneužitia jeho mena. Vitalik Buterin, zakladateľ Ethereum, vtedy poznamenal, že ho veľmi mrzí, že prvý tweet Muska o Ethereum bol negatívny a vôbec sa netýkal technológie, ktorú Ethereum prináša.  (ethereumworldnews)

Yahoo Finance ponúka obchodovanie s kryptomenami

Yahoo Finance integroval do svojej obchodnej platformy možnosť obchodovania s kryptomenami Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Na stránke sa okrem toho nachádzajú aj kurzy Bitcoin Cash, EOS a Ethereum Classic, ale s týmito kryptomenami nie je možné obchodovať. Tento krok zo strany významného hráča na poli internetových portálov je vnímaný ako veľký krok pre celú kryptokomunitu a adaptáciu kryptomien. ,,VIRUS (KRYPTOMIEN) SA ŠÍRI”, opísal výstižne tuto novinku na Twitteri  Anthony “Pomp” Pompliano, zakladateľ Morgan Creek Digital. (twitter)

Rýchle správy

BLOCKCHAIN: Na Univerzite v Oxforde vzniklo centrum, ktoré má prispieť k mainstreamovej adaptácii technológie blockchain.

BLOCKCHAIN: Podľa výskumu PricewatherhouseCoopers bráni k rýchlejšej akceptácii blockchain technológii firmami neistota okolo vládnych regulácii.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.