Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (30.7.): Bitcoin ETF do pár mesiacov?

Článok

Správy dňa - Bitcoin ETF
Správy dňa - Bitcoin ETF

 Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin dominuje nad altcoinami, ktorým sa stále nedarí

Bitcoin sa už pár dní pohybuje medzi hodnotami približne 8100 až 8300 dolárov a zatiaľ nie je isté, ktorým smerom sa vydá. Isté však je, že tento stav “nečinnosti” Bitcoinu nevyužívajú atlcoiny na posilňovanie, ale práve naopak. Dominancia Bitcoinu je na trhu s kryptomenami už takmer 48% a drvivá väčšina kryptomien každým dňom klesá (oproti BTC) na svojej hodnote. Aktuálne teda platí, že viac sa oplatí držať Bitcoin, než altcoiny, ktoré sú veľmi náchylne na pohyby ceny BTC a to či už smerom hore, alebo nadol.

Bitcoin ETF do pár mesiacov?

Kin-Wai Lau, generálny riaditeľ spoločnosti Fatfish Internet Group v rozhovore pre CNBC uviedol, že globálne trhy budú pripravené akceptovať Bitcoin ETF v priebehu pár nasledujúcich mesiacov.

Lau vyjadril zároveň pevnú vieru v to, že Bitcoin čaká ďalšia silná rally. ,,Videli sme veľmi silnú vlnu. Bitcoin je poháňaný inštitucionálnym dopytom, je poháňaný adopciou. Tentokrát je tu veľa záujmu – objem obchodov je niekoľkonásobne vyšší než v posledných rokoch,” vyhlásil.

Bitcoin je stále na hodnote nad 8000 dolárov a to napriek tomu, že SEC zamietla opätovnú žiadosť bratov Winklevossovcov o schválenie ich Bitcoin ETF. Lau na margo toho povedal: ,,Myslím si, že nie sme ďaleko. Myslím si, že asi len pár mesiacov od toho, aby bol trh pripravený na všeobecné prijatie ETF.“

Na vyjadrenie SEC k žiadosti o schválenie Bitcoin ETF ešte čaká chicagska burza CBOE. Žiadosť spoločnosti Direxion bola odložená na september. (cointelegraph)

Nasdaq chce zlepšiť imidž kryptomien

Spoločnosť NASDAQ, ktorá je prevádzkovateľom známej rovnomennej burzy NASDAQ, usporiadala za zatvorenými dverami stretnutie s významnými ľuďmi z oblasti kryptomien. V záujme NASDAQ-u podľa všetkého je rýchlejšia adaptácia kryptomien vo svete vrátane zavedení regulácií, ktoré prispejú k legitimite tejto sféry. NASDAQ by v budúcnosti rád poskytoval platformu na obchodovanie s kryptomenami, no učiní tak len za predpokladu, že bude celý trh lepšie regulovaný. Toto stretnutie by malo byť len prvým z mnohých. (cointelegraph)

Bitcoin vlastní len málo investorov

Podľa výsledkov prieskumu spoločnosti Wells Fargo/Gallup vlastnia Bitcoin iba dve percenta investorov, no až 26 percent opýtaných sa o túto možnosť zaujíma. Prieskum prebehol medzi 7.-14. májom na vzorke amerických investorov, ktorých akcie, dlhopisy alebo podielové fondy predstavovali hodnotu vyššiu než 10 tisíc dolárov. 76% opýtaných uviedlo, že investovať do Bitcoinu neplánujú ani v budúcnosti.

Prieskum zároveň uvádza, že hoci 96% opýtaných o Bitcoine počulo, iba traja z desiatich tvrdia, že majú nejaké vedomosti o digitálnych menách a 67% priznáva, že o nich počuli, no vedia o nich len veľmi málo.

Zaujímavý je aj údaj o tom, že až 75% respondentov považuje investíciu do Bitcoinu za riskantnú a 23% ju považuje za “menej riskantnú”. (cointelegraph)

Rýchle správy

  • Google sa rozhodol zakázať vo svojom Google play obchode všetky aplikácie, ktoré slúžia na ťažbu kryptomien
  • Coinbase informovala, že vyšetrovanie o možnom úniku informácií pred zalistovaním kryptomeny Bitcoin Cash koncom minulého roka viedlo k tomu, že k žiadnemu pochybeniu alebo podvodu zo strany zamestnancov tejto kryptozmenárne nedošlo

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne