Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (30.5.): Akú cenu predopovedajú Bitcoinu známi analytici a investori?

Článok

Správy dňa - Bitcoin a tabuľka
Správy dňa - Bitcoin a tabuľka

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Tabuľka s predpoveďami ceny Bitcoinu

Portál CoinCodex zverejnil prehľadnú infografiku, v ktorej uviedol mená známych ľudí z kryptosveta, ktorý predpovedali budúcu cenu Bitcoinu k určitému konkrétnemu dátumu. Viac môžete vidieť na priloženom obrázku. Nám neostáva nič len dúfať, že sa tak naozaj stane.

Tabuľka, CoinCodex

Tabuľka, CoinCodex

Čína verí technológii Blockchain

Napriek tomu, že Čína zakázala ICO a zmenárne s kryptomenami, berie veľmi vážne technológiu Blockchain. Nedávno vydala vlastne hodnotenie kryptomien a tiež oficiálnu správu o stave blockchain technológie v tejto krajine. Čína tvrdí, že počet začínajúcich blockchain projektov rastie exponenciálne, pričom iba v roku 2017 bolo založených 178 spoločností. Si Ťin-pching, prezident Čínskej ľudovej republiky, vyhlásil, že ide o jeden z kľúčových objavov, ktorý umožní novú generáciu priemyselnej revolúcie spolu s riešeniami v oblasti umelej inteligencie a internetu vecí (IoT). (coincodex)

BitBay sa sťahuje z Poľska na Maltu

Najväčšia zmenáreň kryptomien v Poľsku Bitbay sa rozhodla pozastaviť svoju činnosť v tejto krajine a presťahovať sa na „pro-krypto” Maltu. Dôvodom je skutočnosť, že poľské banky už nebudú spolupracovať s touto spoločnosťou. Bitbay tvrdí, že podnikanie v Poľsku je podmienené spoluprácou s národnými bankami, ale posledná poľská banka, ktorá bola schopná poskytovať služby na burze, sa rozhodla ukončiť svoju činnosť. Po 31. máji už nebude Bitbay poskytovať užívateľom prístup k účtom v poľských zlotých (PLN), zatiaľ čo všetky ostatné funkcie zostanú aktívne. (cointelegraph)

Kuvajtská banka využíva RippleNet

Kuvajtská banka KFH sa stala prvou v tejto krajine, ktorá sa pripojila k blockchain sieti RippleNet, ktorá je určená pre medzinárodné transakcie. KFH, ktorá je zároveň prvou islamskou bankou v Kuvajte, zdôraznila svoj úmysel používať jedinečný nástroj spoločnosti Ropple pre svojich retailových zákazníkov. Podrobnosti o spolupráci žiaľ nie sú známe a tak nie je isté, či banka používa produkt xCurrent, ktorý umožňuje zúčtovanie vo fiat menách, alebo produkt xRapid, ktorý využíva token XRP. (ccn)

Nakupujte First Crypto ETF ICO s 20% zľavou

Táto správa je sponzorovaná

Už nejaký čas prebieha ICO tokenu FCTF. Ide o prvé kryptomenové ETF – Exchange Traded Fund – teda portfólio zložené z desiatich coinov spravované profesionálnym fondom. Podiely tohto portfólia, teda samotné tokeny, potom môžete aktívne obchodovať na burze. Šetríte tak čas, aj peniaze, pretože efektívne tradujete desať kryptomien naraz.

Aby toho nebolo málo, spoločnosť First Crypto ETF do portfólia pridala aj Dash masternode. Držaním FCTF tokenov sa vám tak vytvára pasívny príjem. Obchodovať sa začne na burze Singularity-X, desať dní po skončení ICO. Návod na používanie burzy nájdete tu.

FCTF tokeny sú momentálne dostupné s až 20% zľavou. Návod na ich kúpu nájdete v tomto článku.

Rýchle správy

V Rusku bude prvé oficiálne ICO, ktoré sprostredkuje Bank of Russia. Jej autorom bude ruská banka Sberbank CIB a National Settlement Depository. Investormi budú môcť byť len veľké autorizované spoločnosti

Švajčiarska nákladná spoločnosť Swissport spustila pilotný blockchain program pre manipuláciu s tovarom v rámci spolupráce s neziskovou organizáciou Olam, ktorá je zameraná na vývoj open source platformy pre partnerov dodávateľského reťazca

Rakúsky organ pre finančný trh (FMA) zakázal obchodné aktivity viedenskej spoločnosti INVIA GmbH, ktorá sa špecializovala na ťažbu kryptomien. Dôvodom je, že INVIA je podozrivá z riadenia neautorizovaného alternatívneho investičného fondu

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.