Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (30.4.): Telegram, Malta, Petro, India či Japonsko

Článok

Správy dňa
Správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Durov upozorňuje na podvodníkov na Twitteri

Zakladateľ a zároveň generálny riaditeľ Telegramu a tiež hlavný iniciátor ICO Telegromu Pavel Durov v sobotu oznámil, že v aplikácii na zasielanie správ dochádza k výpadkom kvôli prehriatiu serverových klastrov. Telegram bol preto niekoľko hodín nefunkčný.

Durov zároveň upozornil na podvodníkov na Twitteri, ktorí sa predstavovali v jeho mene a žiadali od užívateľov, aby im poslali malú čiastku v hodnote určitej kryptomeny, za čo im na oplátku pošlu naspäť na znak vďaky väčšie množstvo. Ide o klasicky podvod, ktorý sa objavuje na Twitteri pravidelne. Ak od vás chce ktokoľvek (aj na prvý pohľad overený účet), aby ste odoslali na určitú adresu nejaké mince výmenou za to, že vám odošle naspäť ich väčšie množstvo, nikdy tomu neverte. (cointelegraph.com)

Malta a Belize vedú z pohľadu objemu obchodov

Podľa štúdie Morgan Stanley, ktorú viedla Shenna Shah, má Malta aktuálne najväčší podiel na celkovom objeme obchodovania s kryptomenami na svete. V prvej 5-ke okrem Malty sú Belize, Sejšely, USA a Južná Kórea.

Domovskými krajinami najväčšieho počtu kryptomien naopak sú Veľká Británia, Hongkong, USA, Singapur a Turecko.

Malta a Belize sa dostali na prvé dve miesta z hľadiska objemu obchodov vďaka tomu, že na Maltu sa presťahovala populárna burza Binance a na Belize sa registroval OKEX. Zaujímavosťou zároveň je, že Malta je z pohľadu registrovaných spoločnosti pracujúcich s kryptomenami až na 22. mieste a Belize až na 24. priečke. (cointelegraph.com)

Venezuela ukončila predpredaj Petro

Prezident Venezuely Nicolas Maduro oznámil ukončenie predpredaja národnej kryptomeny Petro. Tvrdí, že v rámci neho vyzbieral 3 miliardy dolárov. Maduro taktiež potvrdil, že krajina certifikovala 16 kryptoburz, ktoré by mali uľahčiť transakcie Petro na medzinárodnom trhu. (bitcoin.com)

Japonci sa majú na čo tešiť

Japonský Holding SBI aktualizoval svoje plány na vytvorenie novej kryptozmenárne, ktorá by mala zalisovať niekoľko hlavných kryptomien. O realizácii tohto projektu sa hovorilo už koncom minulého roka, no pozastavili ho problémy burzy Coincheck, ktorá bola napadnutá hackermi. Japonci by sa mohli novej zmenárne dočkať už v polovici tohto roka.

Táto zmenáreň by sa mala odlišovať od konkurencie tým, že bude mať minimálne rozdiely medzi nákupnou a predajnou cenou (spread). Generálny manažér SBI holding je na základe toho presvedčený, že sa stane vo svojej oblasti lídrom na trhu. (bitcoin.com)

Koniex predbehol ZebPay

Ďalšia indická kryptozmenáreň začala obchodovanie s krypto-to-krypto pármi. Spločnosť Koinex ponúka odteraz 23 obchodných párov krypto-krypto s nulovými poplatkami. Začiatkom minulého týždňa začala s rovnakou funkciou aj najväčšia indická zmenáreň ZebPay, ale len u jedného obchodného páru.   (bitcoin.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.