Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (30.3.): Ďalší pád kryptomien, tvrdá rana či spustenie testovacej siete Tron

Článok

Správy, Tron a Bitcoin padá
Správy, Tron a Bitcoin padá

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkove správy zo sveta kryptomien

Tron spustil testovaciu sieť

Tron Foundation na Twitteri oznámila úspešné spustenie testovacej siete Tron: ,,Tron testnet je spustený a potvrdzuje dokončenie infraštruktúry pre ekosystém TRON. Na oslavu sme oznámili dobré správy na obrazovke Nadsaq na Times Square. Nadácia je tu a TRON pokračuje!”  

V súvislosti so spustením testovacej siete sa očakáva live stream so zakladateľom Tronu Justinom Sunom a jeho technickým tímom, ktorý sa uskutoční 31. marca o 10.00AM miestneho času (GMT +8), čiže o štvrtej ráno nášho stredoeurópskeho času (SEČ). Očakávania od tohto live-streamu sú pomerné veľké. Už dlhšie sa špekuluje aj o pálení mincí TRX, čo by mohlo zvýšiť hodnotu tejto kryptomeny.

Mailchimp tvrdo udrel do kryptomien

Platforma Mailchimp, ktorá slúži na rozposielanie a úpravu hromadných emailov (newsletterov), zavrela účty všetkým spoločnostiam, ktoré majú niečo spoločné s kryptomenami, vrátane ICO, kryptozmenárni, webových portálov, kníh, podujatí a rôznych oznámení. Pre všetky tieto spoločnosti tak bude po zákaze reklám na kryptomeny na sociálnych sieťach (Facebook, Twitter) a Google opäť ťažšie nadviazať kontakt so svojimi cieľovými zákazníkmi. Práve táto správa je označovaná za hlavný dôvod ďalšieho kolesu hodnoty kryptomien. (cointelegraph.com)

Bitcoin dosiahol mesačné dno a ďalej padá

Kryptomeny v posledných dňoch “krvácajú”. Najsilnejšia kryptomena Bitcoin sa aktuálne obchoduje na hodnote okolo 7 tisíc dolárov, no pred pár hodinami klesla až na čiastku pod 6 700 USD. Padajú aj ostatné kryptomeny. Napríklad Ethereum kleslo pod 400 dolárov a tretia najhodnotnejšia digitálna mena Ripple stojí len približne $0,5. Po týždni stúpania klesla už aj hodnota Tronu (TRX), ktorý si pohoršil o 11 percent. Stále je však v priebehu posledného týždňa v 18% pluse. Ostatné kryptomeny, snáď ešte s výnimkou Binance Coin, sú na tom omnoho horšie, keďže trhová kapitalizácia celého krypta klesla až na úroveň 260 miliárd dolárov.

Nedarí sa ani tradičným trhom

Popri Bitcoine, ktorý sa dnes dostal na krátky moment na sumu 6600 dolárov, čo je od novembra 2017 druhá najnižšia zaznamenaná hodnota “digitálneho zlata”, sa v poslednom období nedarí ani tradičným trhom. Americký akciový trh klesol v období medzi 19. až 23.marcom o 6%, európske akcie klesli o 4% a japonské o 5%. Aktuálnu zlú náladu na finančných trhoch môže ovplyvňovať pravdepodobnosť prichádzajúcej obchodnej vojny, ktorá môže byť reakciou na zavedené tarify americkej administratívy na čele s Donaldom Trumpom na dovoz tovaru z Číny. Podľa portálu Cointelegraph.com zaznamenali trhy s akciami vôbec najhorší týždeň od januára 2016. (cointelegraph.com)

Intel vyplnil patent na zníženie spotreby elektriny pri ťažbe BTC

Americká technologická spoločnosť Intel podala patent na hardvérový akcelerátor na ťažbu Bitcoinu, ktorý zníži množstvo spotrebovanej energie pri ťažbe tejto kryptomeny, čím by sa stala ťažba ekologickejšia a zároveň lacnejšia. Spomínaný patent nie je prvý, s ktorým spoločnosť Intel vstupuje do kryptosveta. Minulý rok spolupracovala s poskytovateľom zdravotníckych transakčných služieb a spoločnosťou pre vývoj softvéru PokitDok, aby využila technológiu Blockchain v zdravotníctve.  V septembri 2017 zas oznámila spoluprácu s čínskou mediálnou a technologickou firmou Tencent v súvislosti s prácou na riešení Blockchain pre internet vecí (IoT).

Ďalšie úspešné ICO Telegram

Pavel a Nikolaj Durovovci uviedli v oznámení americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), že v druhom kole svojho ICO vyzbierali ďalších 850 miliónov dolárov. V rámci ICO sa snažia vyzbierať peniaze na vývoj aplikácie Telegram Messanger a vlastnej platformy Blockchain Telegraph Open Network. ICO sa malo zúčastniť 94 rôznych subjektov a prebiehalo od 14. marca. Investori museli byť akreditovaní a zároveň museli podniknúť primerané kroky na overenie svojej totožnosti. Prvé ICO sa konalo od 29. januára do 13. februára a aj v ňom Telegram vyzbieral od 81 investorov 850 miliónov dolárov. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne