Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Víkendové krypto správy (30.12): Magazín TIME: Bitcoin má oslobodzujúci potenciál, Litecoin na UFC, Tron má ďalší cieľ

Článok

Bitcoin, Litecoin
Bitcoin, Litecoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Víkendové správy zo sveta kryptomien

Magazín Time: Bitcoin má oslobodzujúci potenciál

Rešpektovaný americký magazín Time vo svojom článku publikovanom 28. decembra uviedol, že Bitcoin má skutočný oslobodzujúci potenciál, hoci zatiaľ to špekulácie, podvody a chamtivosť v odvetví kryptomien zatienili. Podľa autora článku môže byť Bitcoin cenným finančným nástrojom ako cenzúre odolné médium na výmenu určitej hodnoty.

Time v článku naznačuje, že Bitcoin je dobrý spôsob, ako sa chrániť pred fiatovou infláciou. Najlepším príkladom je Venezuela, kde sa inflácia domácej meny odhaduje na 1 milión percent. Existujú však aj iné podobné príklady, ako napríklad Zimbabwe, kde bývalý prezident Robert Mugabe vytlačil „neskutočné množstvo” peňazí. Niečo také s Bitcoinom, ktorý má pevne stanovený počet, nie je možné.

Bitcoin je podľa Time tiež nástroj na vyhýbanie sa masovému dozoru v krajinách ako Čína. Taktiež je odolný voči cenzúram vlád, vrátane tých západných. Napríklad WikiLeaks naďalej prijímajú dotácie vo forme kryptomien, pričom žiadna vláda nedokáže zabrániť tomu, aby mala prístup ku krypto

peňaženkám, u ktorých vlastní privátne kľúče. Podobnou formou prijíma dary aj Edward Snowden, ktorý si obľúbil kryptomenu ZCash orientovanú na ešte väčšiu anonymitu. (cointelegraph)

Tron chce v januári predbehnúť EOS

Zakladateľ projektu TRON (kryptomena TRX) Justin Sun 27. novembra 2018 vyhlásil, že do konca decembra vznikne na blockchaine Tron minimálne 80 Dapps (decentralizovaných aplikácii), čo sa napokon podarilo splniť, keď k dnešnému dňu ich existuje už 83. Justin Sun okamžite zverejnil ďalší cieľ, ktorým je prekonať do konca januára 2019 počet Dapps v konkurenčnej sieti EOS. Tých je v súčasnosti 259. (twitter)

Litecoin čaká v roku 2019 masívne promo

Organizácia Litecoin Foundation sa stala oficiálnym partnerom UFC 232 a zakladateľ tejto kryptomeny Charlie Lee po úspešnom podujatí vyhlásil, že ide len o začiatok spolupráce medzi touto kryptomenou a najpopulárnejšou organizáciou zmiešaných bojových umení. Charlie Lee tvrdí, že rok 2019 bude v znamení masívnej mediálnej kampane Litecoin Foundation vedúcej k výraznému rastu adaptácie LTC.

https://twitter.com/mrilirgashi/status/1079253452033798144

Bitmain zrejme prepustí generálneho riaditeľa

Podľa zatiaľ nepotvrdených informácii čínskych médií bude Jihan Wu prepustený z funkcie generálneho riaditeľa ťažobnej spoločnosti Bitmain. V súvislosti s miningovým gigantom sa hovorí aj o masívnych prepúšťaniach hneď v úvode roka. Bitmain utrpel z dôvodu prepadu hodnoty Bitcoinu obrovské straty a pravdepodobnosť, že bude schválený jeho avizovaný vstup na burzu (IPO) je čoraz menšia. (ethereumworldnews)

NVIDIA čelí žalobe

Spoločnosť NVIDIA čelí žalobe z dôvodu uvedenia nepravdivých a zavádzajúcich vyhlásení, keď pred výrazným tohtoročným prepadom hodnoty kryptomien tvrdila investorom, že je schopná monitorovať trh a podľa potreby urobiť rýchle zmeny vo svojom podnikaní. Ako sa ukázalo, nebola to úplná pravda. Prepad cien kryptomien spôsobil, že dopyt po grafických kartách NVIDIA výrazne padol a spoločnosť dosiahla v indexe S&P500 najhoršie výsledky zo všetkých firiem, keď jej akcie klesli až o 54%. Podľa analýzy spoločnosti Susqhehanna zisk ťažiarov, ktorí využívali na ťažbu kryptomeny Ethereum grafické karty (GPU) od firmy Nvidia, klesol zo 150 dolárov v júli 2017 prakticky na nulu. Záujem o grafické karty tak výrazne prepadol a straty nedokáže vykompenzovať ani dopyt po zlacnených grafických procesoroch zo strany fanúšikov počítačových hier. (cointelegraph)

Rýchle správy

FACEBOOK: Ponovom sa dá cez Facebook Messenger kupovať a predávať cez aplikáciu Lite.IM aj Bitcoin (BTC). Doteraz tak bolo možné len s Litecoinom (LTC) a Ethereum (ETH). Nejde o priamo integrovanú funkciu Facebooku. Všetko sa deje za asistencie bota fungujúceho v Messengeri naprogramovaného spoločnosťou Zulu Republic. (medium)

KUCOIN: Burza Kucoin odstránila zo svojej ponuky obchodné páry k desiatim altcoinom a tiež zverejnila zoznam ďalších 32 altcoinov, u ktorých hrozí pre nízku likviditu podobné rozhodnutie. Odstránené boli kryptomeny JNT, WPR, MOD,L END, STK, XAS, BRD, CAT, MOBI a BTG (Bitcoin Gold). (altcoinbuzz)

.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.