Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (3.8.): Téma Bitcoin ETF: Prekročila SEC právomoci, príde rozhodnutie až v marci?

Článok

Bitcoin padá - správy dňa
Bitcoin padá - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkove správy zo sveta kryptomien

Bitcoin padol pod 7400 dolárov. Pôjde ešte nižšie?

Bitcoinu sa tento týždeň ľudovo povedané nedarí a naďalej oslabuje. Dnes klesol už pod hodnotu 7400 dolárov a cely trh s kryptomenami oslabil o ďalších zhruba 10 miliárd USD. Dominancia Bitcoinu na trhu pritom naďalej rastie (48,5%), čo znamená, že altcoiny krvácajú ešte viac. Robert Sluymer zo spoločnosti Fundstrat včera v rozhovore pre CNBC uviedol, že ak Bitcoin neudrží hodnotu nad 7500 dolárov dá sa očakávať, že klesne k hodnotám pod 7 tisíc USD.

Téma Bitcoin ETF: Komisia SEC vraj prekročila právomoci

Ak tému schvaľovania Bitoin ETF sledujete pozornejšie určite vám neunikla správa z minulého týždňa o tom, že Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) zamietla žiadosť o schválenie prvého Bitcoin ETF bratov Winklevossovcov. S týmto rozhodnutím však nesúhlasí komisárka SEC Hester Pierceova, ktorá uviedla, že jej kolegovia v tejto veci prekročili právomoci a ohrozujú tým ochranu investorov. Pierceova sa totiž domnieva, že žiadosť Winklevossovcov bola v súlade so zákonom o cenných papieroch a neexistoval dôvod, prečo by mala byť zamietnutá. (bitcoinist)

Rozhodnutie o Bitcoin ETF až v marci 2019?

Jake Chervinsky z agentúry Kobre & Kim, sa domnieva, že rozhodnutie SEC, teda americkej komisie pre cenné papiere a burzu, v súvislosti so schválením Bitcoin ETF môže prísť až v marci 2019. Odôvodňuje to tým, že SEC má právo trikrát predĺžiť “deadline” k žiadosti a ak by tak naozaj urobila, rozhodnutie príde až koncom prvého štvrťroku 2019.  Samozrejme SEC môže rozhodnúť aj skôr, no Chervinsky sa domnieva, že komisia využije maximálny možný čas, kým vydá svoj verdikt. O tejto správe informoval portál bitcoach.net.

Zaujímavý údaj od Union Bank of Switzerland

Švajčiarska investičná banka Union Bank of Switzerland (UBS) založená v Zurrichu uviedla, že cena Bitcoinu musí dosiahnuť takmer 213 tisíc dolárov, aby mohla predstavovať náhrada americkej peňažnej zásoby. Nová správa UBS podľa Bloombergu zároveň naznačuje, že Bitcoin v súčasnosti nemôže byť považovaný za peniaze alebo životaschopné aktíva, pretože jeho všestrannosť je obmedzená kapacitnými obmedzeniami jeho siete. ,,Naše zistenia naznačujú, že Bitcoin je v súčasnej podobe príliš nestabilný a obmedzený na to, aby sa stal planým platobným prostriedkom pre globálne transakcie alebo hlavnú triedu aktív,” znie v správe. (cointelegraph)

Nová spolupráca BitPay

Zmenáreň BitPay uzavrela spoluprácu s berlínskou blockchain platformou Neufund, ktoré by malo umožniť investorom nakupovať a predávať kryptomeny prostredníctvom fiatových mien. Neufund nedávno uzavrel spoluprácu aj s kryptoburzou Binance, ktorá sa podobne ako BitPay presťahovala na Maltu. (cointelegraph)

Rýchle správy

  • Tron spustil peňaženku TronWallet, ktorú si môžete stiahnuť na Google Play
  • Bithumb, jedna z najväčších juhokórejských búrz, do 1. augusta nebude umožňovať otváranie nových účtov

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.