Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (3.7.): Coinbase Custody pre inštitucionálnych investorov spustený

Článok

Správy dňa - Coinbase Custody
Správy dňa - Coinbase Custody

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Coinbase Custody oficiálne spustený pre inštitucionálnych investorov

Najznámejšia americká kryptozmenáreň Coinbase oznámila, že oficiálne spustila svoj produkt Coinbase Custody určený pre inštitucionálnych investorov, ktorého najpodstatnejšou vlastnosťou je bezpečnosť a súlad so zákonmi. Produkt je zabezpečený prostredníctvom nezávislého maklérskeho predajcu kompatibilného so SEC a FINRA. Coinbase sa teda vyslovene zameriava na upokojenie obáv inštitúcii z toho, či je obchodovanie s kryptomenami v súlade s podmienkami amerických regulačných orgánov, Komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) a Úradom pre reguláciu finančného priemyslu (FINRA). Coinbase Custody, ktore spĺňa všetky tieto nároky podporuje Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash. (cointelegraph)

Zmena regulácií búrz v Japonsku?

Japonský finančný regulátor Agentúra pre finančné služby (FSA) uvažuje o zmene právneho základu, ktorý sa týka toho, ako regulovať burzy s kryptomenami. FSA údajne uvažuje o regulácií zmenárni prostredníctvom zákona o finančných nástrojoch a výmeny informácií (FIEA) namiesto súčasného zákona o platobných službách. Ak sa tak stane, malo by to znamenať predovšetkým to, že zmenárne budú mať silnejšiu ochranu svojich zákazníkov. FIEA totiž zaväzuje spoločnosti pôsobiace v oblasti cenných papierov spravovať finančné prostriedky a cenné papiere klientov, ako napríklad akcie, oddelene od podnikových aktív. (cointelegraph)

CARDANO a GOOGLE: Zakladateľ kryptomeny Cardano Charles Hoskinson sa stretol s predstaviteľmi Google, aby diskutovali o možnej spolupráci. Podrobnosti zverejnené zatiaľ neboli. Hoskinson nedávno navrhoval spoluprácu aj Justinovi Sunovi a jeho TRON-u, ktorú Sun nevylúčil

BERMUDY: Bermudy zvažujú upraviť zákon o bankovníctve s cieľom vytvoriť novú triedu bánk, ktoré budú určené pre fintech a blockchain spoločnosti. Ide o reakciu vlády na to, že v súčasnosti banky odmietajú poskytnúť služby spoločnostiam z týchto oblastí

XIAOMI A IPO: Ruská spoločnosť Blackmoon ponúkla štvrtému najväčšiemu výrobcovi smatphoneov firme Xiaomi možnosť tokenizovať ich prvotnú verejnú ponuku IPO

FÍNSKO: Bank of FInland vydala 21. júna správu s názvom “Veľká ilúcia kryptomien”, v ktorej vysvetľuje, prečo si myslí, že koncept digitálnych mien je klam, ktorý ukazuje, ako málo ľudia chápu konceptu samotných peňazí.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.