Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (3.4.): Kryptomeny rastú, Google urobili ďalšie proti-krypto opatrenie

Článok

Správy dňa
Správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Apríl začal pre kryptomeny nádejne

Bitcoin dnes posilnil o takmer 6% a 6 z TOP20 kryptomien je za posledných 7 dní v zelených číslach. V porovnaní s historickými maximami sme na tom síce stále veľmi zle a trh je naďalej v downtrende, no po pár dňoch, kedy kryptomeny “krvácali” je to pozitívny nádych. Najviac sa darí aktuálne Verge (XVG), ktorý posilnil za posledných 24 hodín až o 45% a celkovo za týždeň až o 48%. Veľmi dobré čísla dosahuje aj Binance Coin (+16%). Pokiaľ ide o dnešný deň v pluse sú prakticky všetky kryptomeny. Apríl bol v predchádzajúcich rokoch pre kryptomeny vždy “zelený” tak dúfajme, že sa to zopakuje aj v roku 2018.

Bude mať Coincheck nového majiteľa?

Japonský poskytovateľ finančných služieb Monex ponúkol, že kúpi väčšinový podiel kryptozmenárne Coincheck. Táto burza sa stala obeťou hackerského útoku, počas ktorého boli odcudzené tokeny kryptomeny NEM v hodnote 530 miliónov dolárov. Coincheck teraz hľadá podporu “od tretej strany”. Dôvodom sú aj tri žaloby, ktorým čelí v dôsledku týchto kybernetických útokov. (cointelegraph.com)

Centra bol podvod, hodnota CTR rapídne klesla

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) obvinila zakladateľov spoločnosti Centra Tech. Inc. ktorá prevádzkuje kryptomenu Centra (CTR), z podvodných konaní a následne boli zadržaní políciou. Spoločnosť vo viacerých ohľadoch klamala svojich investorov, pričom na promo zneužívala aj viaceré celebrity, napríklad Floyda Mayweathera.  Hodnota krypromeny Centra v reakcií na tieto informácie rapídne klesla – až o približne 70%. (cointelegraph.com)

Bitcoin vraj nie je v bubline

Rast Bitcoinu až na hodnotu 20 tisíc dolárov a následne jeho pád až o výše 14 tisíc dolárov podporilo špekulácie o tom, že kryptomeny sú bublina, ktorá práve praskla. Ekonóm Jon Matonis zo spoločnosti Bitcoin Foundation však s týmto názorom nesúhlasí a tvrdí, že výraz “bublina” je voči kryptomenám pokrytecký. ,,Bublina je trh s bláznivými dlhopismi a falošné akciové trhy, ktoré sú podporované centrálnymi bankami. To sú skutočná bublina,” vyhlásil počas konferencie Inovate Finance v Londýne, pričom Bitcoin v porovnaní s tým prirovnal len malej bodke na veľkej ekonomickej bubline. (cointelegraph.com)

Zatykač za dotované ceny elektriky pri ťažení BTC

Juhokórejské orgány zatkli 14 ľudí, ktorí boli zapojení do ilegálne dotovanej ťažby Bitcoinu. Celkovo 13 spoločností malo podporovať ťaženie Bitcoinu pomocou nespravodlivo lacnej elektrickej energie. Na tieto účely každá z nich použila až 350 strojov, pričom využila 10% nižšie ceny energie, než bola ich trhová cena. (cointelegraph.com)

MS vo futbale a kryptomeny

Najsledovanejšia športová udalosť sveta, futbalové majstrovstvá sveta, prinesú Bitcoin bližšie k ľudom. Minimálne pokiaľ pôjde o mesto Kalinigrad, kde sa miestne hotely rozhodli, že budú prijímať platby za ubytovanie aj prostredníctvom kryptomien. V Kalinigrade odohrajú svoje zápasy Belgicko, Chorvátsko, Maroko, Nigéria, Srbsko, Švajčiarsko, Španielsko a Anglicko a tak je jasné, že sa týmto mestom počas šampionátu premelú státisíce fanúšikov z rôznych krajín. (usethebitcoin.com)

Google odstráni rozlíšenia umožňujúce mining

Spoločnosť Google, ktorá sa rozhodla, že bude od júna bude blokovať všetky reklamy súvisiace s kryptomenami, urobila obdobný krok aj voči rozlíšeniam prehliadača Google Chrome, z ktorého postupne odstráni všetky plug-iny slúžiace na ťažbu kryptomien a taktiež neschváli nové programy, ktoré budú vytvorené za týmto účelom.  Google uvádza, že až 90% programov, ktoré boli pridané do obchodu Google nedodržiavali stanovené podmienky. Tieto rozšírenia taktiež údajne prispeli k tomu, že prilákali viac tvorcov škodlivého softvéru. (coindoo.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.