Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (3.10.): Hodnotenie kryptozmenárni: Ako dopadli Coinbase, Bittrex či Binance?

Článok

Správy dňa - zmenárne
Správy dňa - zmenárne

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Kryptomeny dnes v červených číslach

Hodnota kryptomien plošne oslabila za posledný deň o vyše 5 miliárd dolárov. Samotný Bitcoin klesol o zhruba 2 percentá a aktuálne je jeho cena okolo 6450-6500 dolárov. Ostatné altcoiny reagovali na tento prepad výraznejšie – napríklad hodnota Ripple voči doláru klesla takmer o sedem percent a voči BTC o 5 percent. Darilo sa však medzitým Binance Coin, ktoré posilnilo o takmer 5 percent. Trhová kapitalizácia je 215 miliárd dolárov a dominancia Bitcoinu na trhu stúpla o pol percenta na 52%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Šéf CFTC: Kryptomeny tu zostanú

Pozitívne sa na adresu kryptomien vyjadril šéf CFTC (Americká komisia pre terminované obchody s komoditami) J. Christopher Giancarlo, ktorý v relácii CNBC vyhlásil, že kryptomeny tu s nami zostanú, hoci nikdy nenaplnia svoj hlavný cieľ, ktorým je, aby sa stali hlavnou svetovou menou. Podľa Giancarla však Bitcoin či iné digitálne meny môžu vyriešiť problémy v krajinách, kde sú meny, ktore častokrát nemajú ani hodnotu papiera, na ktorých sú vytlačené. Podľa šéfa CFTC môže ísť až o dve tretiny krajín sveta. Dodal však, že ide o proces, ktorý môže trvať aj desať rokov. (ccn)

Bank of America: Trh okolo blockchainu môže mať mať hodnotu 7 miliárd dolárov

Bank of America (BoA) odhadla, že blockchain môže vytvoriť trh v hodnote 7 milárd dolárov a poskytnúť výraznú podporu podnikovým gigantom ako sú Microsoft a Amazon. ,,Amazon bude mať prospech z prírastkového dopytu po cloudových službách z implementácie Blockchainu, zatiaľ čo lepšie sledovanie dodávateľského reťazca by malo zvýšiť efektivitu jeho maloobchodných operácii,” uviedol výskumný analytik Kash Rangan pre CNBC. Rangan však zdôraznil, že zatiaľ mnoho potenciálnych prípadov použitia blockchainu, ktoré sú všeobecne známe, nemajú existujúce produkty respektíve sú len vo fáze vývoja.  (cointelegraph)

Hodnotenie zmenárni – Coinbase Pro fajn, Binance nič moc

Coinbase Pro je podľa nového hodnotenia ICORating najbezpečnejšou zmenárňou. Čerstvý report však zároveň hovorí o tom, že kryptomenové zmenárne majú stále viaceré nedostatky, ktoré znepokojujú tento sektor. Správa celkovo hodnotí 100 zmenáreň resp. búrz, ktorých denný objem obchodu presahuje aspoň 1 milión dolárov, pričom hodnotí viaceré kritéria týkajúce sa bezpečnostných modelov, robustnosti kódu či ochrany koncového používateľa. Viaceré významné burzy s kryptomenami dosiahli relatívne zle výsledky – napríklad Binance dosiahlo len hodnotu 63/100 či Bitstamp 37/100.

TOP5 najbezpečnejších podľa ICORating:
1. Coinbase Pro 89 bodov/100
2. Kraken 80/100
3. BitMEX 78/100
4. GOPAX 78/100
5. CPDAX 78/100

Ďalšie známe kryptoburzy:
Cobinhood 71/100
Bittrex 66/100
HitBTC 63/100
Binance 63/100
Poloniex 47/100
Gemini 43/100
Bitstamp 37/100
(icorating)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.