Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (1.3.): Charlie Lee o NANO, Bitcoin Futures sú len začiatok či Europol

Článok

Charlie Lee a správy dňa
Charlie Lee a správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať.

Štvrtkové správy dňa zo sveta kryptomien

Charlie Lee pochválil NANO

Charlie Lee, zakladateľ Litecoinu (LTC), svojim novým statusom na Twitteri celkom výrazne ovplyvnil cenu kryptomeny NANO. ,,Nedávno som sa pozrel na menu NANO. Je celkom cool. Každý účet má svoj vlastný blockchain. Zameriava sa na rýchle a bezplatné transakcie platieb. Používa službu PoS pre ochranu dvojitých výdavkov a PoW na boj proti spamu. Úlohou je udržať ju decentralizovanú. Upozornenie: Vlastním nejaké NANO,” napísal Lee na Twitteri a začali sa diať veci. Podľa portálu Ambcrypto.com hodnota tejto kryptomeny od zverejnenia tohto statusu vzrástla o 15 percent. Pravdou však je, že NANO sa v poslednom týždni darilo aj pred statusom Leeho. Za posledných 7 dní vzrástla hodnota tohto tokenu o 87%. (ambcrypto.com)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin Futures sú len začiatok

Akceptácia Bitcoin futures, ktoré sa prvýkrát objavili pred viac ako dvoma mesiacmi, rastie. Bob Fitzsimmons, výkonný riaditeľ a vedúci spoločnosti Wedbush Futures, ktorý strávi desaťročia v tradičných futures a opčných produktoch, má pozitívny výhľad na trh s kryptomenami. ,,Klienti sa nás pýtajú, kedy príde Litecoin, kedy príde Ripple,” cituje jeho slová portál coinspeaker.com.  (coinspeaker.com)

Švajčiarský e-franc

Predseda švajčiarskej burzy cenných papierov Romeo Lanches sa vyjadril v prospech vývoja švajčiarskej národnej kryptomeny. Takzvaný “e-franc” podľa neho prinesie podporu švajčiarskej ekonomike a okrem toho bude obsahovať platobný systém, ktorý by mal výhody oproti tradičným. ,,Burza bude podporovať akúkoľvek iniciatívnu v tejto veci,” nechal sa počuť. Podľa Lachera má Švajčiarsko výbornú príležitosť rozšíriť svoju pozíciu svetového lídra v oblasti inovácie a adaptácie virtuálnych mien. (news.bitcoin.com)

Porsche implementuje Blockchain

Porsche je prvým výrobcom automobilov, ktorý do svojho auta implementoval technológiu Blockchain a testuje ju. Podľa spoločnosti by Blockchain mohol až 6-násobne urýchliť proces otvárania a zamykania áut. Technológia by samozrejme mala priniesť aj množstvo ďalších výhod. (cointelegraph.com)

Oznámenie CFTC pre zamestnancov

Americká komisia pre terminované obchody s komoditami (CFTC) formálne povolila svojim zamestnancom obchodovať s kryptomenami, ale naďalej im zakazuje účasť na Bitcoin Futures, ktoré reguluje.  (cointelegraph.com)

Europol a altcoiny

Europol vyjadril znepokojenie nad tým, že sofistikovaní zločinci prechádzajú na alternatívne kryptomeny, zatiaľ čo vyšetrovatelia sa zameriavajú na Bitcoin. Špecificky sú spomenuté kryptomeny Menoro, Zcash a Dash. ,,Môžeme vidieť celkom zjavný a výrazný presun od Bitcoinu ku kryptomenám, ktoré poskytujú vyššiu úroveň súkromia,” vysvetlil Jarek Jacubchek, analytik počítačovej kriminality Europolu. Napriek tomu ostáva Bitcoin najčastejšie využívanou kryptomenou pri nezákonnej činnosti. Vďačí za to najlepšie vybudovanej infraštruktúre a dostupnosti. (metro.co.uk)

Marshallove ostrovy sú otvorené kryptu

Marshallove ostrovy (malý ostrovný štát v Oceánii) vydajú svoju vlastnú kryptomenu a ICO. Podľa Davia Paula, asistenta prezidenta tejto krajiny, sa nová štátna digitálna minca objaví pred koncom roka 2018 a bude špecificky zameraná na dlhodobé potreby krajiny. Táto správa prichádza v čase, kedy Venezuela vydala svoju národnú kryptomenu Petro a v Iráne a Turecku tiež plánujú podobný krok. (cointelegraph.com)

Rozhodnutie ruského súdu

Mestský súd druhého najväčšieho ruského mesta Petrohrad zrušil predchádzajúce rozhodnutie  o zákaze 40 webových stránok, ktoré súviseli s Bitcoinom respektíve inými kryptomenami. Tieto stránky, ktoré budú teda opäť funkčné, kým konečný verdikt neurobí iný súdny organ, boli zakázané na základe argumentu, že ,,kryptomeny vrátanie Bitcoinu sú náhradou peňazí, ktoré prispievajú k rastu neformálnej ekonomiky a nemôžu ich využívať občania a právnickej osoby v ruskej federácií. Voľný tok informácií o digitálnych menách znamená aktívne využívanie kryptomien na obchodovanie s drogami, nezákonnými zbraňami, falšovanými dokumentmi a inými trestnými činmi.” (cointelegraph.com)

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.