Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (29.6.): Bitcoin opäť pod $6000, Blockchain.com spustil vlastnú platformu

Článok

Bitcoin padá - správy dňa
Bitcoin padá - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Bitcoin opäť pod $6000

Hodnota Bitcoinu opäť v noci klesla pod psychologicky silnú hranicu 6000 dolárov a zdá sa, že tak čoskoro ju neprekoná. Reakcia trhu na tento ďalší prepad bola mimoriadne vlažná, čo značí, že býky aktuálne nemajú snahu vytisnúť cenu vyššie. Čoraz intenzívnejšie sa preto hovorí o ďalšom klesaní hodnoty BTC, pričom najčastejšie spomínaná hranica je okolo 4800 dolárov, no ani to nemusí byť samotné dno. Buďte v tomto bear markete veľmi opatrní a ak plánujete dokúpiť, zrejme najlepšou stratégiou bude ešte počkať, alebo nakupovať po častiach. Pád Bitcoinu znamená ešte väčšie krvácanie altcoinov, napríklad trojpercentné oslabenie BTC za posledných 24 hodín spôsobilo 6-8 percentné oslabenie ostatných popredných altcoinov.

Aktuálne čísla ([14:00]h SEČ):
Bitcoin: 5850 USD
Trhová kapitalizácia: 233 miliárd dolárov
24 volume: 11 milárd
BTC dominancia: 43%

Nová bezpečná platforma od Blockchain.com

Blockchain.com spustil novú platformu Blockchain Prinicipal Strategies (BPS), ktorá má poskytnúť bezpečný a bezkonkurenčný prístup k trhom, službám a výskumu pre inštitúcie, rodinné podniky a retailových investorov. ,,BPS poskytuje klientom možnosť investovať do digitálnych aktív s rovnakou mierou istoty, ktorá sa stala synonymom pre názov Blockchain,” uviedol Peter Smith, spoluzakladateľ spoločnosti. (cointelegraph)

Kryptomeny nie sú pre Nemecko rizikom

Podľa výboru pre finančnú stabilitu nemeckého Bundestagu (AFS) je súčasný trh s kryptomenami príliš malý na to, aby mohol ohroziť finančnú stabilitu Nemecka. Podľa AFS zároveň kryptomeny nespĺňajú nárok na to, aby mohli byť pomenované ako “meny”, preto ich nazýva “kryptotokeny”. (cointelegraph)

Rýchle správy

  • COINBASE: Zmenáreň Coinbase otvorila na západnom pobreží USA v Portlande svoju novú pobočku. Reaguje tým na kritiku, že nie je dostatočne pripravená na svoj súčasný rast a nestíha teda uspokojovať potreby zákazníkov
  • JUŽNÁ KÓREA: Južná Kórea mení svoj postoj ku kryptomenám pozitívnym smerom. Údajne chce byť na čele štvrtej priemyselnej revolúcie, ktorej lídrom bude blockchain technológia (cointelegraph)
  • MCAFEE LABS: Cryptojacking v prvom štvrťroku 2018 vzrástol podľa štúdie McAfee Labs o 629 percent. Pri cryptojackingu sa používa výpočtová kapacita zariadenia na ťažbu kryptomien bez súhlasu majiteľa daného zariadenia (teda napríklad počítača či smartphone). (cointelegraph)
  • HUOBI: Burza Huobi otvorí pobočku v Európe, konkrétne vo Veľkej Británii

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.