Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (29.10.): Regulácie, Cardano, hack v Kanade či Bitstamp

Článok

Správy dňa a Bitcoin
Správy dňa a Bitcoin

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Na trhu s kryptomenami prevláda vyčkávacia nálada, keďže akoby všetci čakali na ďalší veľký krok Bitcoinu či už hore, alebo smerom nadol. Dominancia Bitcoinu (53.8%) na celom trhu a taktiež trhová kapitalizácia (206 miliárd dolárov) zostáva v posledných dňoch takmer nemenná. Altcoiny žiaľ nevyužívajú toto obdobie na posilňovanie a zaznamenávajú pohyby len v rozmedzí jedného či dvoch percent.  Hodnota Tetheru podľa CoinMarketCap medzitým už dotiahla “stratené” a je už takmer rovná celému doláru.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

AKTUALIZÁCIA: Bitcoin zaznamenal pád o približne 150 dolárov a aktuálne sa obchoduje v čase písania textu ([14:00]h) za približne 6350 USD. Pád jeho hodnoty oslabil aj altcoiny, dominancia BTC stúpa k 55%. 

Rýchle správy

VEĽKÁ BRITÁNIA: Britské spoločnosti a analytici kritizujú vládu, ktorá plánuje regulovať kryptomeny a s tým súvisiacu technológiu. British Business Federation Authority (BBFA), fond rizikového kapitálu Novum Insights a zmenáreň TodaQ upozorňujú, že regulácie treba robiť opatrne a zdôrazňujú, že zlá regulácia je horšia, než žiadna. Môže mať totiž na rozvoj novej technológie negatívny dopad.

JAPONSKO: Japonská kryptozmenáreň Coincheck zaznamenala v treťom štvrťroku 66 percentný pokles tržieb. Ide o zmenáreň, ktorá bola v úvode roka obeťou hackerského útoku, počas ktorého boli ukradnuté kryptomeny NEM v hodnote vyše 500 miliónov dolárov.

CARDANO: Kryptomena Cardano (ADA) by sa mala do konca tohto mesiaca dostať na hardware peňaženku Trezor model T.

BITSTAMP: Kryptozmenáreň Bitstamp má nového majiteľa. 80-percený podiel v známej v Luxembursku registrovanej krypto zmenárne získala belgická spoločnosť NXMH. Tá je dcérskou spoločnosťou NXC Corp, ktorá minulý rok získala 65% podiel v juhokórejskej zmenárni Korbit. Súčasný CEO Bitstampu Nejc Kodrič si ponecháva svoj 10 podiel v spoločnosti a zostáva vo funkcii riaditeľa.

KANADA: Malá kanadská burza MapleChange bola hacknutá a prišla o všetky prostriedky. Klientom na Twitteri oznámila, že nemá prostriedky, aby ich odškodnila.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.