Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (28.9.): Tom Lee predpovedá Ethereum obrovský nárast

Článok

Správy dňa - Tom Lee a Ethereum
Správy dňa - Tom Lee a Ethereum

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin posilnil, zelenajú sa aj altcoiny

Hodnota Bitcoinu vzrástla za posledných 24 hodín o takmer 400 dolárov, pričom strop dosiahla až nad 6800 USD, no následne sa stabilizovala na cene okolo 6600-6700 dolárov za 1 BTC. Bitcoin tak zaznamenal takmer 3% prudký nárast svojej hodnoty. Tento posun nahor prispel aj altcoinom, ktore zväčša voči Bitcoinu mierne posilňovali. Potešili sa najmä držitelia GAS (49%) či Eternal Token (42%) a z kryptomien v TOP50 podľa kapitalizácie najmä Electroneum (28%), Ontology (8%) a ByteCoin (7%). Trhová kapitalizácia je aktuálne 221 miliárd dolárov a BTC dominancia na trhu predstavuje 52%.

Tom Lee predpovedá veľký rast Ethereum

Ethereum, teda druhá najhodnotnejšia kryptomena súčasnosti, len nedávno dosiahlo 13-mesačné minimum, keď kleslo k hodnote okolo 170 dolárov. Z najhoršieho je však von, aktuálne sa obchoduje za približne 220 dolárov a Tom Lee zo spoločnosti Fundstrat mu predpovedá veľký nárast. Známy stratég z Wall Street v rozhovore pre Bloomberg uviedol, že Ethereum dosiahne závratný nárast do konca roku 2019, pričom jeho cena by mohla dosiahnuť až 1900 dolárov za 1 ETH.

Ethereum považuje za jeden zo základných kameňov pre silné oživenie trhu s kryptomenami v blízkej budúcnosti. Vo svojej predpovedi odkazuje na historický vývoj grafu Ethereum a dospel k záveru, že dosiahnutie hodnoty 1900 dolárov, čo je o 40% viac, než terajšie maximum (1349USD) je veľmi reálne.

Lee nedávno tiež zopakoval, že jeho predpoveď, že Bitcoin do konca roku 2018 dosiahne nové maximum (All Time High), je stále platné. Aby sa tak stalo, Bitcoin by musel mať hodnotu vyššiu než 20 tisíc dolárov. (cointelegraph)

Vo Švajčiarsku vzniká kryptomena krytá cennými kovmi

Švajčiarska spoločnosť Tiberius Group AG, ktorá bola založená v roku 2005 ako spoločnosť pre správu aktív na komoditách a spravuje približne 350 miliónov dolárov, chce zaviesť kryptomeny, ktoré budú kryté cennými kovmi. Spoločnosť vydala vlastný Tiberius Coin, ktorého hodnota bude viazaná na hodnotu medi, hliníka, niku, kobaltu, cínu, zlata a platiny. ,,Namiesto digitálnej meny, ktorá je základom len jednej komodity, sme zvolili kombináciu technologických kovov, stabilných kovov a elektromobilov. To prinesie diverzifikáciu, čím sa stáva stabilnejšia a atraktívnejšia pre investorov,” uviedol Giuseppe Rapallo, generálny riaditeľ spoločnosti. (cointelegraph)

Rýchle správy

USA: Americká snemovňa reprezentantov schválila v stredu zákon, na základe ktorého sa má vytvoriť pracovná skupina na boj proti terorizmu za použitia kryptomien.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.