Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (28.8.): Bitcoin nad $7000, spôsobil to Tether?

Článok

Bitcoin - správy dňa
Bitcoin - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin nad $7000!

Bitcoin pokračuje v úvode týždňa v posilňovaní svojej hodnoty a pomaly sa vzďaľuje svojmu tohtoročnému dnu pod úrovňou 6000 dolárov. Najhodnotnejšia kryptomena už prekonala psychologicky silnú hranicu 7000 USD, pričom si stále drží výraznú dominanciu na trhu, približne 53%. Darí sa však aj niektorým altcoinom, pričom medzi najväčších skokanov za posledných 7 dní patrí IOTA (40%), DASH (28%), VeChain (31%), LISK (28%), ICON (49%) a samozrejme NANO, ktorého hodnota oproti doláru vzrástla za posledný týždeň o takmer 100%!

Môže za rast BTC Tether?

Rast hodnoty Bitcoinu nad 7000 dolárov mohlo byť ovplyvnený opäť Tetherom, respektíve tokenom USDT, ktorý kopíruje cenu dolára. V noci, kedy zaznamenal Bitcoin posilnenie o takmer 200 dolárov, totiž prišla v tú istú dobu “injekcia” v hodnote 50 miliónov tokenov USDT a neskôr ďalších 30 miliónov USDT. Nad Tetherom teda naďalej visí veľký otáznik a podozrenia v súvislosti s manipuláciou trhu prostredníctvom tohto tokenu pribúdajú.

Bearish pozície u Bitcoin Futures sú na ústupe

Podľa dát CFTC, teda americkej komisie pre terminované obchody s komoditami, sú bearish pozície nekomerčných kontraktov Bitcoin Futures na ústupe. Report uvádza, že v týždni ktorý končil 21. augustom, klesol počet shortov o 210 kontraktov na 3426 a zároveň stúpol počet long pozícii o 56 na 2160. Celkový súčet je síce stále záporný, no kým 5. júna to bolo -1926, k 21. augustu je to už “len“ -1266 kontraktov. (cointelegraph)

Blockchain nahradí existujúcu technológiu

Podľa šéfky informačného oddelenia JP Morgan Lori Beerovej blockchain postupne nahradí súčasné technológie a stane sa tak v priebehu niekoľkých rokov. Spoločnosť JP Morgan už využíva blockchain na zjednodušenie procesu platieb a uchovávanie informácií o zákazníkoch v súvislosti s politikou KYC (poznaj svojho klienta). Beerova dodala, že technológia blockchain tiež úspešne zabraňuje praniu špinavých peňazí. Počas návštevy Buenos Aires taktiež prezradila, že JP Morgan sleduje v tejto oblasti viacero ciest a okrem iného vyvíja blockchain s otvoreným kódom, ktorý je založený na báze Ethereum.  (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne