Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (28.4.): Raketový rast EOS, McAfee či Čína

Článok

Správy dňa - EOS
Správy dňa - EOS

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Sobotňajšie správy zo sveta kryptomien

Francúzi budú daniť kryptomeny ponovom

Francúzko zmenila sadzbu dane z predaja kryptomien na paušálnu výšku 19 percent. Štátna rada uviedla, že daňová zmena pochádza z novej klasifikácie kryptomien. ,,Predaj Bitcoinov spadá do kategórie kapitálových ziskov hnuteľného majetku,” znie vysvetlenie rady.  Denník Le Monde poznamenal, že rozhodnutie zmeniť výšku dane z 45 percent na 19 percent prišlo po tom, čo sa občania odvolali na regulačný orgán Francúzska, aby zmenil predpisy o kryptomenových transakciách, ktoré existovali od júla 2014. (cointelegraph.com)

Bývalý CEO PayPal povedal, že investori do kryptomien pijú “Kool-AID”

Pár dní po tom ako bývalý generálny riaditeľ spoločnosti PayPal Bill Harris označil Bitcoin za podvod, zašiel tentokrát ešte ďalej, keď vyhlásil, že obchodníci s kryptomenami pijú “Kool-Aid”. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Blockchain by mal byť viac centralizovaný, znie z Číny

Riaditeľ inštitútu digitálne meny v Čínskej ľudovej banke sa domnieva, že zatiaľ čo má Blockchain mnoho výhod, je zároveň potrebné vyriešiť jeho nedostatky, aby sa mohol stať finančnou infraštruktúrou budúcnosti.

Banka konštatuje, že odvtedy, čo verejný reťazec nemôže byť zatvorený, je oprava chýb extrémne zložitá. „Akonáhle nastane problém, najmä bezpečnostný otvor, môže to byť veľmi smrteľné,” píše sa v jej správe. Riešením by údajne mala byť väčšia centralizácia, vďaka ktorej by sa mohli mnohé problémy vyriešiť. (cointelegraph.com)

EOS dosiahol nové maximá

Ak pozorne sledujete dianie na trhu určite ste si všimli raketový nárast hodnoty kryptomeny EOS. Tá dnes dosiahla nové maximum voči doláru na úrovni 18 dolárov a 55 centov (v čase písania článku). EOS posilnil za posledných 7 dní o takmer 70%. Aktuálne je na piatom mieste najhodnotnejších kryptomien na svete s Market Capom 15 miliárd dolárov, pričom šiesty Litecoin a siedme Cardano majú Market Cap takmer o polovicu menší.

Renomovaná spoločnosť predpovedá Ethereum (ETH) veľký rasť

Nezávislá finančná poradenská spoločnosť deVere Group, ktorá poskytuje služby v oblasti správy investícii a správy majetku, predpovedá, že hodnota kryptomeny Ethereum môže do konca tohto roka rásť aj štvornásobne. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Zaujímavý “tweet” McAfeeho

Na záver jednej zaujímavý status z Twitteru, kde si opäť trochu zafilozofoval John McAfee: ,,Tu je niekoľko významných udalostí za posledných 300 rokov: Priemyselná revolúcia, automobily, lietadlá a internet. Každá zmenila svet predpovedaným spôsobom. Kryptomeny sú jednou z nich. Banky budú do 5 rokov preč. Vlády budú musieť hľadať nové zdroje príjmov. Prosím bože, dopusť to.”

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne