Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (28.12.): Stovky kryptomien majú príznaky plagiátorstva a podvodu

Článok

Správy dňa - SCAM
Správy dňa - SCAM

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Piatkové správy zo sveta kryptomien

Wall Street Journal: Stovky kryptomien majú príznaky plagiátorstva a podvodu

Podľa výskumu Wall Street Journal, ktorý bol zverejnený 27. decembra 2018, až stovky kryptomien vykazujú prvky podvodnej alebo plagiátorskej aktivity. Týka sa to takzvaných “white papers”. Skúmaných bolo 3 291 projektov kryptomien, ktoré oznámili počiatočnú ponuku mincí (ICO) a recenzované boli na troch stránkach ICObench.com, Tokendata.io a ICORatings.com.

Ich White Papers, teda dokument, ktorý popisuje projekt, zloženie tímu a technické špecifiká, boli až u 16% projektov označené za plagiáty. Až 2000 z 3291 projektov malo vo White Papers uvedené vyjadrenia typu “nič nestratíte”, “návratnosť investícii”, “najvyššia návratnosť”, “žiadne riziko“ či “malé riziko” vďaka čomu boli označené za podvodné.

Projekty, ktoré používajú takéto vyjadrenia a zavádzajú investorov nepravdivými vyjadreniami, riskujú vyšetrovanie štátnymi a federálnymi regulačnými úradmi USA. Ďalšími veľkými nedostatkami mnohých ICO bolo neuvedenie kľúčových údajov o členoch tímu, niektoré z nich mená tvorcov projektu dokonca nevymenovali vôbec. (cointelegraph)

Huobi podporuje deriváty EOS

Kryptomenová zmenáreň Huobi, o ktorej sme písali aj včera v súvislosti s plánovaným výrazným prepúšťaním zamestnancov, pridala do svojho trhu s derivátmi podporu pre altcoin EOS. Obchodníci na tretej najväčšej zmenárni na svete podľa denného objemu realizovaných obchodov budú môcť mať na EOS dlhé aj krátke pozície. Rozhodnutie o vytvorení derivátových kontraktov je súčasťou pokračujúcej snahy burzy o riešenie požiadaviek zákazníkov. Houbi oznámila otvorenie trhu s derivátmi v novembri. Obchodovanie tohto typu umožňuje používateľom nakupovať a predávať digitálne meny za vopred stanovené ceny v stanovených termínoch v budúcnosti.

Produkt Ripple využije najväčšia kuvajtská banka

Národná banka v Kuvajte (NBK) spustila cezhraničný remitenčný produkt založený na technológii blockchain od spoločnosti RippleNet. Najväčšia finančná inštitúcia v Kuvajte má podľa výročnej správy za rok 2017 aktíva v hodnote 86,3 miliardy dolárov.  Využitie technológie Ripple jej umožní urýchliť cezhraničné peňažne prevody. Služba by mala byť okrem Kuvajtu dostupne aj v Jordánsku a neskôr sa rozšíri aj do ďalších krajín.  (cointelegraph)

Pro-krypto spoločnosť Square firmou roka podľa Yahoo Finance

Americká spoločnosť Square zameraná na realizáciu jednoduchých instantných platieb, ktorá podporuje platbu kryptomenou Bitcoin, sa podľa Yahoo Finance stala najlepšou spoločnosťou roku 2018. Firma, ktorú založili v roku 2009 Jack Dorsey a Jim McKelvey zaznamenala počas roku 2018 nárast akcii k 14. decembru o 72% a v septembri pred výrazným poklesom na tradičných trhoch to bolo až 170 percent. Spoločnosť Square tvrdí, že Bitcoin nezačala podporovať len z dôvodu jeho rastu v roku 2017, ale preto, že chce demokratizovať prístup k finančným nástrojom. Len vďaka BTC zarobila spoločnosť v treťom štvrťroku 2018 až 43 miliónov dolárov, čo predstavovalo nárast o ďalších 6 miliónov dolárov oproti predchádzajúcemu kvartálu. (cointelegraph)

Peňaženka Electrum obeťou hackerov

Portál Cointelegraph informuje, že populárna online peňaženka Electrum sa stala obeťou hackerského útoku, počas ktorého bolo odcudzených takmer 250 BTC, čo predstavuje takmer milión dolárov. Hack potvrdili aj samotní predstavitelia Electrum.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.