Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (27.9.): TRON (TRX) naznačil, ako využije BitTorrent vo svoj prospech!

Článok

Správy dňa - Tron, Bittorent
Správy dňa - Tron, Bittorent

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Čaká sa, čo spraví Bitcoin?

Za posledné dva dni sa na trhu s kryptomenami veľa neudialo. Bitcoin sa nachádza okolo sumy 6500 dolárov a väčšina ostatných altcoinov  nezaznamenala žiadny výraznejší pohyb. Výnimkou je Bitcoin Cash, ktorý za posledných 24 hodín posilnil voči BTC takmer o 20%. Trhová kapitalizácia je 215 miliárd dolárov, dominancia BTC na trhu stále 52%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

TRON naznačil, ako využije BitTorrent vo svoj prospech!

Decentralizovaný startup TRON (TRX) zverejnil prvé detaily týkajúce sa integrácie kryptomeny Tron do torrentovej platformy BitTorrent, ktorú kúpil za nezverejnenú čiastku (hovorilo sa o čiastke približne 140 miliónoch dolárov pozn.red.). Token TRX by mal byť využitý v Bittorente ako prostriedok na vytvorenie kvalitnejšieho prostredia pre zdieľanie obsahu. Projekt dostal názov „Atlas” a bude predstavovať sériu rozšírení. ,,Po prvé, produkt bude poskytovať rýchlejšie sťahovanie, viac seedov, žiadnu ťažbu a spätnú kompatibilitu,” naznačil zakladateľ Tronu Justin Sun a dodal: ,,Snažíme sa posilniť všetkých tvorcov obsahu a ich komunity tým, že odstránime sprostredkovateľa a umožnime tvorcom obsahu distribuovať priamo používateľom”.

Užívatelia by mali byť v BitTorrente schopní vytvárať stimuly s tokenmi TRX ako prostriedok na získanie prémiových služieb, medzi ktoré bude patriť napríklad rýchlejšie sťahovanie. Tí, ktoré budú naďalej “seedovať” torrent aj po tom, ako dokončia sťahovanie, budú tiež odmenení tokenmi TRX. (cointelegraph)

Rýchle správy

COINBASE: Americká zmenáreň Coinbase zmenila vnútornú politiku a po novom nebude požadovať o zalistovanie novej kryptomeny žiadny poplatok. Teoreticky tak môžu na Coinbase pribudnúť desiatky či stovky nových digitálnych mien. Všetky kryptomeny, ktoré budú chcieť byť na Coinbase, však budú musieť spĺňať prísne predpisy.

UKRAJINA: Naši východní susedia uvažujú nad vydaním národnej kryptomeny, ktorá by bola krytá hrivnou. Ukrajinci pôvodne uvažovali nad založením e-hrivny bez technológie blockchain, no podľa najnovších správ Národná banka Ukrajiny stanovila za jednu zo základných podmienok, aby bola mena na blockchaine, aby bola centralizovaná a aby bola pod kontrolou vlády.

ŠVAJČIARSKO: Švajčiarsky startup SEBA Crypto AG získal 100 miliónov švajčiarskych frankov (103 miliónov dolárov) na to, aby mohol založiť banku, ktorá by ponúkala služby súvisiace s kryptomenami. Generálny riaditeľ Guido Buehler povedal, že cieľom novej banky bude vytvoriť most medzi tradičným bankovým systémom a odvetvím kryptomien.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.