Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (27.6.): Facebook ruší zákaz reklám, našiel Bitcoin svoje dno?

Článok

Facebook - správy dňa
Facebook - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Bitcoin podľa Bogarta ešte nenašiel dno

Prebiehajúce mierne zotavovanie môže byť krátkodobé a ceny môžu ísť ešte dole, vyhlásil v rozhovore pre CNBC Spencer Bogart zo spoločnosti Blockchain Capital. Zároveň však uviedol, že investori by nemali čakať, kým trh nájde svoje dno, inak skončia tak, že zaplatia za Bitcoin viac, než práve teraz. Správnou stratégiou podľa neho je nakupovať priebežne. (ccn)

Facebook ruší zákaz reklám na kryptomeny

Facebook, ktorý ako prvá veľká sociálna sieť v úvode roka zakázala reklamy na kryptomeny, sa rozhodla toto nariadene zrušiť. Od 26. júla bude opäť schvaľovať reklamy tým spoločnostiam, ktoré budú dopredu overené. Stále však platí, že nebude propagovať reklamy na binárne opcie a na ICO. Facebook zakázal reklamy na krypto-obsah v januári 2018, neskôr ho nasledoval Google a Twitter. Odôvodnil to tým, že sa na Facebooku zobrazovalo veľmi veľa podvodných sponzorovaných správ, ktoré viedli k tomu, že ľudia prišli o svoje investície.

Binance má ďalší upgrade

Na burze Binance v čase od približne 15.00 SEČ prebieha ďalší plánovaný upgrade systému a všetky páry (Napr. BTC/USDT) majú hodnotu 0.00. Upgrade by mal podľa Binance čoskoro skončiť, no v minulosti sme sa presvedčili, že podobné aktualizácie systému sa nezaobišli bez komplikácií, ktoré celý proces predĺžili.

Držiteľ Nobelovej ceny: Bitcoin je bublina, ale nemusí skončiť na nule

Držiteľ Nobelovej ceny za ekonomiku Robert Shiller v utorok vyhlásil, že Bitcoin je akýmsi “spoločenským hnutím”, ktoré prebieha pozdĺž generačných a geografických línií. Podľa Shillera, ktorý je aktuálne profesorom na univerzite Yale, najväčšie nadšenie z kryptomien v USA prevláda v Silicon Valley. ,,Popularita Bitcoinu nie je redukovateľná na racionálnu reakciu na nové informácie. Je to epidémia nadšenia. Ide o špekulatívnu bublinu, ale to neznamená, že pôjde k nule,” uviedol. (cointelegraph)

Štúdia NASDAQ: Blockchain je stále v rannom štádiu

Podľa výsledkov štúdie spoločnosti Celent o technológii blockchain, ktore boli vypracované na základe objednávky NASDAQ, je stále väčšina dodávateľov infraštruktúry pre finančné služby vo velmi rannom štádiu skúmania výhod tejto revolučnej technológie. V správe sa uvádza, že iba 5 percent opýtaných firiem zaviedlo blockchain v určitej forme v porovnaní so 40 percentami využívajúcimi cloudové služby, 70 percentami využívajúcimi automatizáciu robotických procesov a 35 percentami, ktoré sa venujú riešeniam umelej inteligencie. (cointelegraph)

Rýchle správy

  • USA: V americkom kongrese sa zaoberali rizikami, ktoré prinášajú kryptomeny vo voľbách, terorizme a kriminalite. Hovorilo sa napríklad aj o tom, že vďaka anonymite kryptomien môžu zákonodarcovia prichádzať k anonymným nelegálnym príspevkom
  • ŠVAJČIARSKO: Heinz Tannler, finančný riaditeľ spoločnosti Zug, vyzval švajčiarsku asociáciu bankárov (SBA), aby vytvorila pracovnú skupinu, ktorá pomôže blockchain spoločnostiam k otvoreniu si účtov v tejto krajine
  • TRON: Špekuluje sa, že tajomným prekvapením Tronu (TRX), ktoré je naplánované na 30. júna, má byť oznámenie spolupráce s pornostránkou PornHub. Zatiaľ jediná kryptomena, ktorou sa dá platiť na tomto portáli pre dospelých je Verge (XVG).

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.