Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (27.4.): Ripple, Binance, Mt.Gox či regulácie

Článok

Správy dňa a Binance
Správy dňa a Binance

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkove správy zo sveta kryptomien

Ďalší pokus o 10 tisíc?

Vyzerá to tak, že Bitcoin sa čoskoro opäť pokúsi atakovať silnú psychologickú hranicu 10 tisíc dolárov, čo naznačuje jeho rast o výše 700 dolárov v priebehu necelého dňa. Trhová kapitalizácia kryptomien vzrástla už na 420 miliárd dolárov. Skokanom dňa je Bitcoin Diamond (BCD), ktorý posilnil o 39%.

Vyťažilo sa už 17 miliónov Bitcoinov

Podľa údajov statoshi.info je od včera v obehu už 17 miliónov vyťažených Bitcoinov z celkového množstva 21 miliónov. Naposledy, kedy dosiahol Bitcoin v tomto meradle okrúhle číslo bol november 2016, kedy bol vyťažený BTC s poradovým číslom 16 000 000. Protokol je navrhnutý tak, aby sa rýchlosť ťažby exponenciálne spomaľovala, pričom posledný Bitcoin by sa mal dostať do obehu až v roku 2140. (cointelegraph.com)

Kryptoburzy potrebujú nové regulácie

Francois Villeroy de Galhau, guvernér Bank of France a zamestnanec Európskej centrálnej banky (ECB) uviedol, že kryptomenové burzy potrebujú nové zákony. Na konferencii v Londýne označil regulácie kryptomien ako osobitný  bod jeho záujmu. ,,Predovšetkým by sme mali pracovať na zmenárňach a platformách, ktoré poskytujú služby na rozhraní kryptomien a reálnej ekonomiky,” vyhlásil. (bitcoinist.com)

Bitcoin kričí, aby ste ho kúpili, tvrdí CEO spoločnosti Pantera

CEO spoločnosti Pantera Capital Management Dan Morehead povedal v rozhovore pre Bloomberg Crypto, že Bitcoin kričí, aby ste ho kúpili. Vyhlásil to v čase, kedy Bitcoin v priebehu pár hodín padol z 9700 dolárov na 8800 dolárov. Viac si prečítajte v tomto našom článku.

Žaloba na Binance

Najznámejšia kryptoburza na svete Binance čelí obvineniu z porušenia dohody s venture kapitálovou investičnou firmou Sequoia Capital, ktorá chcela investovať do Binance. Súd v Hong-Kongu na základe toho nariadil Binance, aby do vyriešenia tohto sporu nerokovala o potenciálnej spolupráci s inými investormi. Binance vo svojom vyhlásení popiera všetky tvrdenia Sequoia Capital  týkajúce sa tohto sporu. Burza údajne odmietla ponuku tejto spoločnosti, pretože dostala neskôr vyššie ponuky od firiem rizikového kapitálu, napríklad od spoločnosti IDG Capital. Sequoia Capital mala záujem získať vyše 10% spoločnosti. (ethnews.com)

Ripple má ďalších 5 partnerov

Spoločnosť Ripple (XRP) potvrdila, že uzavrela partnerstvá s ďalšími piatimi firmami z USA, Európy a Ázie. Technológie RippleNet a xVia budú používať firmy FairFX, RationalFX (USA), Exhcange4Free (Veľká Británia), uniPAY  (Gruzínsko) a MoneyMatch (Malajzia).

Mt. GOX opäť vystrašil trh

16 tisíc Bitcoinov (BTC) a 16 tisíc mincí Bitcoin Cash (BCH), ktoré patrili neslávne známej a aktuálne už neexistujúcej burze Mt.GOX boli 26. apríla presunuté z chladných peňaženiek na iné adresy. Peňaženky má pod kontrolou konkurzný správca Mt. Gox Nobuaki Kobayashi. Sumy boli presunuté na viaceré peňaženky, no nie je jasné, či boli predané, alebo len premiestnené z nejakého iného dôvodu. 16 tisíc BTC malo v čase prevodu hodnotu okolo 144 miliónov dolárov, 16 tisíc BCH približne 28 miliónov USD. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.