Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (27.12.): Padne BTC ešte pod $3000? Rok 2019 vraj v znamení príchodu nových inštitúcii

Článok

Správy dňa - Pompliano
Správy dňa - Pompliano

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Pompliano: Bitcoin môže ísť aj nižšie ako $3000

Hodnota Bitcoinu sa môže prepadnúť aj nižšie, tvrdí zakladateľ spoločnosti Morgan Creek Digital Assets Anthony Pompliano, ktorý je častým trhovým komentátorom na sociálnych sieťach. Pompliano sa domnieva, že cena Bitcoinu nájde svoje dno až niekde pod úrovňou 3000 dolárov. ,,Z krátkodobého hľadiska si myslím, že musíme ísť ešte nižšie,” povedal v rozhovore pre CNBC 26. decembra.

Pompliano v novembri predpovedal, že Bitcoin padne niekde k úrovni 3000 USD, čo sa napokon aj potvrdilo. Následne posilnil k hodnote 4300 USD, no klesol na súčasných približne 3700 USD. Podľa Pompliana cenové výkyvy Bitcoinu neovplyvnili tradičné akciové trhy a ani akcie FAANG (Facebook, Apple, Amayon, Netflix a Google), teda najväčších technologických gigantov. (cointelegraph)

Hayes očakáva zmŕtvychvstanie ICO do 12 až 18 mesiacov

Počiatočná ponuka minci, v skratke ICO, sa v priebehu 12-18 mesiacov agresívne odrazí nahor, uviedol CEO burzy BitMEX Arthur Hayes v rozhovore pre japonskú pobočku Cointelegraph. BitMex je platforma na obchodovanie kryptomien, ktorá sa stala podľa denného objemu obchodov jednou z najväčších na svete. Hayes sa tiež domnieva, že “ zmŕtvychvstanie ” ICO bude mať výrazný vplyv na rast hodnoty kryptomeny Ethereum (ETH), ktorá je pre ICO kľúčová. (cointelegraph)

Litecoin oficiálnym partnerom UFC

Kryptomena Litecoin (LTC), označovaná aj za digitálne striebro, dosiahla významný úspech na marketingovom poli. Nadácia Litecoin Foundation sa totiž stala oficiálnym sponzorom a partnerom najslávnejšej organizácie zmiešaných bojových umení UFC (Ultimate Fightning Championship), konkrétne súboja o titul v ľahkej váhe medzi Jonom Jonesom a Alexanderom Gustafssonom. Nadácia uviedla, že partnerstvo je súčasťou snahy Litecoin Foundation rozšíriť globálne prijatie kryptomien. (cointelegraph)

Rok 2019 privedie do trhu nové inštitúcie, tvrdí šéf PwC

Hlavný predstaviteľ ázijskej pobočky fintech spoločnosti PricewatherhouseCoopers (PwC) Henri Arslanian tvrdí, že v roku 2019 vstúpia do kryptomien mnohí noví inštitucionálni investori. Vyhlásil to v rámci rozhovoru pre portál Bloomberg. ,,Myslím si, že existuje veľa vzrušujúcich vecí, na ktoré sa môže ekosystém kryptomien v roku 2019 tešiť,” povedal povzbudivo. Arslanian vysvetlil, že očakáva rok, ktorý prinesie pre tento trh viac regulačnej jasnosti, čo bude viesť aj k tomu, že o kryptomeny sa začne zaujímať výrazne viac bank.

PwC je medzinárodná sieť spoločnosti, ktoré poskytujú poradenské a audítorské služby. Sídli v Londýne a bola založená už v roku 1849. Hongkongska pobočka, ktorú Arslanian zastupuje, prijíma od roku 2017 platby aj v kryptomene Bitcoin. (cointelegraph)

Bithumb vyhral spor, nemusí odškodniť hacknutého zákazníka

Juhokórejská zmenáreň Bithumb vyhrala súdny spor, v ktorom bola zažalovaná 30-ročným investorom za stratu v hodnote 355 000 dolárov v dôsledku hackerského útoku. Súd dospel k názoru, že burza neporušila svoje povinnosti týkajúce sa zabezpečenia účtu okradnutého užívateľa. Tomu hacker vymenil prostriedky na účte burzy za kryptomenu Ethereum a v ten istý deň ju v štyroch transakciách presunul z burzy na iné peňaženky.  Bithumb bol tento rok obeťou hackerov aj v júni, kedy boli z burzy odcudzené kryptomeny v hodnote približne 30 miliónov dolárov. Za pomoci rôznych partnerov a búrz sa podarilo znížiť celkovú stratu na 17 miliónov USD. (cointelegraph)

OSN, blockchain a medicína

Úrad OSN pre drogy a kriminalitu (UNODC) spolupracuje  s blockchain projektom doc.com na rozšírení slobodných základných zdravotníckych službách vo východnej Afrike. Doc.com je technologická firma, ktorá ponúka platformy telemedicíny a telepsychológie založené na blockchaine, ktoré umožňujú používateľom tokenizovať svoje osobne údaje a predávať ich za prístup k službám. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.