Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (26.7.): Altcoiny po výplachu začínajú ožívať. Na ako dlho?

Článok

Správy dňa - altcoiny
Správy dňa - altcoiny

 Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Altcoiny po výplachu začínajú ožívať. Na ako dlho?

Hoci dominancia Bitcoinu na trhu s kryptomenami sa stále pohybuje okolo 47%, popredné altcoiny po dlhých dňoch oslabovania majú za sebou v obchodnom páre s Bitcoinom prvý zelený deň, hoci ide zväčša len o 2-3% nárast ich hodnoty. Najviac sa opäť darilo Stellaru, ktorý si polepšil o osem percent. Pokiaľ však ide o údaje za posledný týždeň, drvivá väčšina altcoinov je oproti Bitcoinu stále vo dvojciferných percentuálnych stratách.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Predseda CFTC: Sme 4 roky pozadu

Predseda komisie CFTC pre obchodovanie s komoditnými futures Christopher Giancarlo naznačil, že jeho agentúra má záujem o skúmanie blockchain technológie, keď vyhlásil, že CFTC by mala zvoliť vhodné postupy, ktorými by preskúmala túto inovačnú technológiu pre jej budúce spôsoby využitia.  ,,Sme pozadu. Pred dvoma rokmi oznámila Bank of England, že vo Veľkej Británii zavádza za pomoci blockchainu systém bank-to-bank. A už zhruba štyri roky sledujú testy blockchain blokov, ktorých sme my neboli súčasťou. Takže mám pocit, že sme štyri roky pozadu,” vyhlásil Giancarlo. (cointelegraph)

Aplikácia MetaMask bola nedostupná na Google Play

MetaMask, rozšírenie internetového prehliadača Google Chrome pre interakciu so sieťou Ethereum, bola približne 5 hodín nedostupná v ponuke obchodu Google Play. MetaMask je jednou z najstarších a najrozšírenejších decentralizovaných aplikácií (dApps) v sieti Ethereum a slúži ako dôležitá brána pre používanie tejto siete. Podľa oficiálneho účtu služby MetaMask spoločnosť nepozná dôvody, prečo bola aplikácia dočasne stiahnutá z ponuky Google Play. (cointelegraph)

Berlín je najdôležitejším mestom Blockchainu, tvrdí Lubin

Spoluzakladateľ Ethereum Joseph Lubin vyhlásil, že mesto Berlín je najdôležitejším miestom v blockchain “kozme”. ,,Berlín má infraštruktúru, Berlín má talent a sú tu skutočne šikovní programátori,” uviedol. Lubin však tiež poznamenal, že ak si chce toto nemecké mesto zachovať svoj status blockchain centra, potrebuje od nemeckej vlády viac programov na podporu tejto technológie. (cointelegraph)

Bitman zverejnil nové pravidlá svojej politiky

Čínsky gigant na výrobu zariadení na ťažbu kryptomien Bitman, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie spoločnosti v tejto oblasti na celom svete, zverejnil zoznam pravidiel a postupov, ktorými sa bude riadiť. Nová politika Bitmanu hovorí o tom, že chce poskytovať spravodlivý a transparentný ekosystém pre kryptomeny. Medzi hlavné opatrenia patrí obmedzenie objednávaného množstva či pravidlo o tom, že kto zaplatí skôr, bude vybavený ako prvý. Bitman taktiež chce vydávať pravidelný mesačný report so správou o doručovaní aktualizácií.  Spoločnosť zároveň zopakovala svoju politiku nulovej tolerancie voči praktike “tajnej ťažby”. (cointelegraph)

Rýchle správy

  • BitMex má nový rekord v množstve objemu obchodov s Bitcoinom za 24 hodín. V utorok sa na tejto burze zobchodovalo vyše milión bitcoinov, čo je takmer o 200 tisíc viac, než bol predchádzajúci rekord
  • Mati Greenspan, analytik obchodnej platformy eToro, ktorá ponúka na obchodovanie aj vyše 10 populárnych kryptomien, si myslí, že za súčasným rastom Bitcoinu môže stáť aj nárast záujmu o túto kryptomenu zo strany Japoncov. Súvisieť to môže aj s plánom japonskej centrálnej banky devalvovať domáci jen.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.