Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (26.6.): Problémy Binance, nezávislý TRON či ďalšie USDT v obehu

Článok

Správy dňa - Binance
Správy dňa - Binance

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Problémy Binance po ďalšom upgrade systému

Jedna z najpopulárnejších kryptobúrz na svete Binance mala dnes opäť technické problémy, ktoré súvisia s plánovaným upgrade systému. Ten mal prebehnúť v našom časovom pásme dnes ráno medzi 04.00-08.00 hod (SEČ), no nastali podobné technické problémy ako pri predchádzajúcom upgrade a na Binance nebolo možné obchodovať, respektíve robiť vklady či výbery.

Zhruba okolo [12:45] SEČ informoval CEO Changpeng Zhao cez svojom oficiálnom Twitter účte, že sa programátorom už podarilo nájsť chybu v systéme a pracujú na jej oprave. Následne okolo 14-tej hodiny bolo obchodovanie opäť funkčné.

UPOZORNENIE: V súvislosti výpadkom BINANCE sa objavovalo najmä na Twitteri množstvo podvodných správ o tom, že Binance ponúka ako kompenzáciu za tieto technické problémy BTC či ETH zdarma. Väčšinou znie text v zmysle “pošlite nám na adresu XXX napríklad 1 Bitcoin a my vám pošleme naspäť 10 BTC”. Ide o podvod. Na takéto falošné správy, ktoré častokrát vyzerajú ako správy od oficiálnych predstaviteľov daných búrz či kryptomien (napríklad od šéfa Binance Changpenga Zhaa), nikdy nereagujte a v žiadnom prípade nikde nič neposielajte!

TRON je nezávislý od Ethereum, spálil miliardu TRX

Včerajší deň sa hrubým písmom zapíše do histórie TRON (TRX) a možno aj do histórie všetkých digitálnych mien. TRON totiž 25. júna dokončil migračný swap z ERC20 na vlastný mainnet. TRON je teda oficiálne nezávislý od siete Ethereum a podľa tvrdení zakladateľa Justina Suna je v mnohých ohľadoch lepší než Ethereum. Sun na Twitteri pred 2 hodinami okrem toho oznámil, že spálil na počesť “dňa nezávislosti TRPM” 1 miliardu mincí TRX, čo predstavuje takmer 50 miliónov dolárov. (twitter)

Ďalší Tether (USDT) v obehu

Kryptomena USDT, ktorú vydáva spoločnosť TETHER a má byť krytá americkým dolárom (jeden USDT = 1 americký dolár), pustila do včera obehu ďalších 250 miliónov tokenov, čo bol zrejme hlavný dôvod včerajšej pumpy BTC, keď Bitcoin na krátky čas vzrástol až k hodnote 6350 dolárov.

Spoločnosť Tether je dlhodobo podozrievaná z toho, že týmito krokmi jednak ovplyvňuje cenu Bitcoinu a zároveň, že nie všetky vydané USDT sú naozaj kryté reálnymi dolármi. Tether v januári zrušil plánovaný audit, čo tieto podozrenia ešte prehĺbilo. Tento mesiac však pravnická firma, ktorú vedie bývalý agent FBI, získala od Tetheru prístup k dvom účtom spoločnosti a následne uviedla, že hoci nejde o skutočný audit, domnieva sa, že všetky USDT vydané Tetherom sú naozaj kryté dolármi.  (cointelegraph)

Rýchle správy

  • Centrálne bánky Austrálie a Nového Zélandu neuvažujú nad vydaním národných kryptomien
  • India príjme zrejme už v júli nový regulačný rámec na kryptomeny
  • Ukrajina neplánuje v dohľadnej dobe zaviesť regulácie ťažby kryptomien

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.