Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (26.5.): ,,Kúpi“ Tron 100 miliónov používateľov? McAfee očakáva rast BTC na $15000

Článok

McAfee, Tron, správy dňa
McAfee, Tron, správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Sobotňajšie správy zo sveta kryptomien

Tron chce kúpiť produkt so 100 miliónmi používateľov

Zakladateľ a CEO kryptomeny Tron (TRX) Justin Sun je podľa informácií ambcrypto.com v procese zakúpenia spoločnosti BitTorrent a jej produktu uTorrent, ktorý má viac ako 100 miliónov používateľov.

BitTorrent potvrdil, že akvizícia BitTorrent so spoločnosťou TRON ešte nebola dokončená. Spoločnosti sa okrem toho dostali v úvode roka do konfliktu z dôvodu, že BitTorrent údajne porušil dohodu a jednal o predaji aj s inými záujemcami. Justin Sun preto podal žalobu za porušenie doložky “No Shop”, ktorá obmedzuje predávajúceho, aby požiadal o ďalšie ponuky od iných záujemcov. Súd však túto žiadosť zamietol.

Ak by Tron úspešne dotiahol tento obchod a získal BitTorrent, bol by to nepochybne obrovský krok vpred pre celú spoločnosť, ktorá plánuje už 31. mája spustenie svojho dlhoočakávaného mainnetu. (ambcrypto)

McAfeeho deklarácia a očakávaný bull run

Zakladateľ prvého komerčného antivírusu John McAfee, ktorý je známou persónou v oblasti kryptomien, prichádza s prehlásením menovej nezávislosti a jej signatárom sľubuje, že bude platiť ich transakčné poplatky na sieti Ethereum, na čo už dal bokom 30 tisíc dolárov. Táto deklarácia je údajne inšpirovaná americkou deklaráciou nezávislosti. Za týmto účelom vznikla aj webová stránka currencyindependence.com, kde sa deklarácia nachádza v prekladoch 13 svetových jazykov.

McAfee okrem toho tvrdí, že už čoskoro príde bull market. Trh by sa mal podľa neho otočiť do 12. júla a Bitcoin dosiahne hodnotu 15 tisíc dolárov.  (twitter)

Carney nevylučuje kryptomenu centrálnej banky

Guvernér Bank of England Mark Carney počas konferencie Riksbank uviedol, že je otvorený myšlienke vytvoriť digitálnu menu centrálnej banky (CBDC). Uviedol však, že prijatie takejto meny sa len tak skoro nestane a zdôraznil, že súčasné kryptomeny nie sú peniazmi. (cointelegraph)

Diamantové šperky a blockchain

Najväčší predajca diamantových šperkov na svete Signet Jewelers sa pripojil k blockchain obchodnej platforme Tracr, ktorej cieľom je priniesť transparentnosť do tohto priemyslu. Tracr je vo svojej pilotnej verzii, ktorá podľa tlačovej správy umožní dokončiť „digitálny spoj” od výroby diamantov až po maloobchodný predaj. (cointelegraph)

Rýchle správy

  • Scotland Yard zabavil Bitcoiny v približnej hodnote 667 000 dolárov od hackera známeho ako Grant West
  • Holandská spoločnosť ProSeo sídliaca v Írsku sa rozhodla prijímať platby kryptomenami Bitcoin a Neo. Firma patrí medzi špičkové spoločnosti v oblasti SEO optimalizácie pre vyhľadávače

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.