Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (26.3.): Bitcoin padá, čo je za tým?

Článok

Bitcoin správy dňa a pád
Bitcoin správy dňa a pád

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin padá, čo je za tým?

Určite ste postrehli, že hodnota Bitcoinu a ostatných kryptomien začala od včera opäť krvácať a Bitcoin sa aktuálne obchoduje v čase písania tohto článku na hranici 8 tisíc dolárov. Pravdepodobným dôvodom tohto “výplachu” sú správy z USA týkajúce sa zákonu CLOUD (Clarifying Lawful Overseas Use od Data), ktorý bol v piatok schválený spoločne s federálnym zákonom o výdavkoch (zákon bol schválený v piatok, no väčšina médií ako napríklad sledovaný news.bitcoin.com sa začali venovať téme až neskôr). Zákon umožňuje americkým orgánom činným v trestnom konaní žiadať prístup k online informáciám na celom svete a podľa kritikov v podstate tak ohrozuje slobodu internetu.

Táto správa sa stretla s kritikou ľudí z kryptosveta. Andreas M. Antopoulos napríklad upozorňuje, že bol prijatý “potajomky” spoločne s federálnym zákonom o výdavkoch a tak nebol priestor na diskusiu o jeho dôsledkoch na súkromie. ,,Keď je súkromie kriminalizované, iba zločinci majú súkromie. Zase sme sa zapredali,” napísal na Twitteri. (news.bitcoin.com)

Justin Sun podporuje Maltu

Justin Sun, zakladateľ kryptomeny Tron, vyjadril nadšenie, že Tron bude expandovať na Maltu. ,,Tron silne podporuje prezieravosť maltského premiéra Josepha Muscata a dúfa, že vytvorí v tejto krajine spoločne s maltskou vládou nový Blockchain ostrov.  Tron seriózne zvažuje investíciu do operácií na Malte v dôsledku oznámenia nášho strategického partnera Binance,” napísal Sun v reakcií na to, že kryptoburza Binance plánuje vytvoriť svoju novú základňu práve na Malte, kde sa aktuálne pracuje na zákone o kryptomenách a krajina chce byť v považovaná za Blockchain krajinu.

Najviac patentov vyplnila Čína

Najviac patentov súvisiacich s Blockchainom registrovala v minulom roku Čína. Údaje zozbierané spoločnosťou Thomson Reuters z medzinárodnej patentovej organizácie WIPO ukazujú, že viac ako polovica zo 406 patentov, ktoré a týkali tejto technológie, prišli z Číny – konkrétne 225. Za ňou nasledujú USA (91) a Austrália (13). Patentove žiadosti súvisiace s blockchainom sa minulý rok až strojnásobili. (cointelegraph.com)

Najslávnejšia športová kartička na svete sa dá kúpiť za bitcoiny

Bývalý hráč NFL Evan Mathis, ktorý bol členom tímu Broncos, ktorý vyhral v roku 2015 Super Bowl, draží kartičku Mickeyho Mantlea v hodnote 3,5 milióna dolárov, pričom platbu je od záujemcu pripravený prijať v bitcoinoch. Kartička, ktorá je označovaná za “Monu Lisu zo sveta športových kariet” pochádza zo zbierky Heritage Auctions z roku 1952. Mathis, ktorý sa ju rozhodol predať, pretože chce svojej rodine kúpiť nový dom. (cointelegraph.com)

Fujitsu otvára Blockchain centrum

Vedúca japonská spoločnosť pre informačné a komunikačné technológie Fujitsu oznámila, že plánuje otvoriť v Belgicku v Bruseli medzinárodné inovačné centrum pre Blockchain. Nové centrum má skúmať a rozvíjať riešenia založená na Blockchaine v rôznych odvetviach od auditov založených na technológii DLT až po voľby založené na Blockchaine. (cointelegraph.com)

McCaleb kritizoval Ripple a tvrdí, že kryptomeny musia zostať decentralizované

Jed McCaleb, spoluzakladateľ Ripple (CRP) a Stellar (XLM), ako aj tvorca neslávne známej burzy Mt. Gox, tvrdí, že kryptomeny musia zostať decentralizované, aby mohli v budúcnosti uspieť. V rozhovore pre CNBC McCaleb povedal, že jedinou ďalšou úspešnou decentralizovanou sieťou, akú kedy videl, je internet. V pomerne otvorenej kritike Ripple (XRP), spoločnosti, ktorú spoluzakladal a v roku 2013 z nej odišiel, uviedol, že zavedenie centralizovaného protokolu o platobných transakciách vedie k systému, ktorý nie je lepší než SWIFT alebo PayPal. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne