Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (25.9.): Štúdia: Prvá úloha adaptácie Bitcoinu je prekonaná

Článok

Bitcoin - správy dňa
Bitcoin - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin klesá, altcoiny ešte viac

Keď začne strácať svoju hodnotu Bitcoin, ostatné kryptomeny ho automaticky nasledujú a zväčša sa im darí ešte horšie. Tento scenár platí aj posledné dva dni. Bitcoin za posledných 24 hodín oslabil o ďalšie 3 percenta, no zároveň posilnil svoju dominanciu na trhu na takmer 54% (pridal takmer 2 percentá za deň). Výsledok je pokles Ethereum voči USD o 9%, XRP o 13%, EOS o 9%, Stellar o 8%, Bitcoin Cash o 6%, Cardano o 7% a tak ďalej. Výnimkou sú len Steem, ktorý posilnil o 8% a Zcash, ktorý pridal takmer 5 percent. Všeobecne však platí, že altcoiny výrazne oslabujú a v prípade ďalšieho poklesu hodnoty Bitcoinu to s nimi bude ešte pravdepodobne oveľa horšie.  Trhová kapitalizácia medzitým klesla o ďalšie miliardy (aktuálne 207 miliárd USD) a je možné, že sa opäť prepadne pod psychologicky silnú hranicu 200 miliárd USD.

Dôležité stretnutie vo Washingtone

Dnes sa majú vo Washingtone stretnúť zástupcovia amerických finančných gigantov so zástupcami kryptomenových startupov, aby spoločne diskutovali o regulačnej politike. Okrúhly stôl s názvom “Legislatívna istota pre kryptomeny” bude pod záštitou Warrena Davidsona, člena snemovne reprezentantov za štát Ohio. Účastníci stretnutia sa budú zaoberať otázkou tvorby zákonov týkajúcich sa novej triedy aktív v podobe kryptomien. ,,Váš vstup je rozhodujúci pre to, aby sme mohli predísť ťažkopádnemu regulačnému prístupu, ktorý by mohol zabrániť inovácii a zabiť trh s ICO (počiatočná ponuka mincí) v USA,” znie odkaz účastníkom od jeho organizátora. (cointelegraph)

Daňové prázdniny pre kryptomeny v USA?

CTO spoločnosti IBM Jerry Cuomo vyhlásil, že je čas, aby USA začali konať a pristúpili k integrácii blockchain technológie v každodennom živote. ,,Blockchain je pripravený na vládu, pripravme vládu na blockchain,”znel jeho odkaz počas stretnutia so zástupcami Congressional Blockchain Caucus, prvého vládou zostaveného projektu týkajúceho sa tejto témy. Počas stretnutia sa hovorilo aj o daňových prázdninách pre kryptomeny, pričom Jared Polis požaduje, aby boli kryptomeny oslobodené od platenia daní do sumy 600 dolárov. ,,Chceme sa uistiť, že ľudia, ktorí budú používať kryptomeny, nebudú platiť daň za nákup šálky kávy alebo časopisu,” poznamenal, na čo Jerry Cuomo dodal, že je to skutočne “veľká otázka”. Americká vláda by rada využila blockchain v oblasti identifikácie, dodávateľských reťazcov, platieb a taktiež v sektore zdravotníctva či sociálnych projektov. (cointelegraph)

Štúdia: Prvá úloha adaptácie Bitcoinu je prekonaná

Štúdia spoločnosti Chainanalysis naznačuje, že trh s kryptomenami je po lete menej náchylný k špekuláciám, pretože bol odolnejší voči toku rôznych správ, ktoré už údajne nie sú schopné tlačiť Bitcoin smerom hore alebo dole tak výrazne, ako tomu bolo v minulosti. To, že dlhodobí investori aj špekulanti počas leta držali svoje pozície na trhu značí, že len zásadná zmena, ako je obmedzená regulácia alebo technologický progres, môžu urobiť významnejšiu reakciu na trhu. Okrem toho Chainalysis poznamenáva, že Bitcoin udržuje nárast svojej používateľskej základne, čo naznačuje, že prvá úloha adaptácie, aby sa kryptomeny dostali do „ľudských rúk”, je prekonaná. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne