Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (25.7.): Bitcoin ETF či nové kryptomeny na Coinbase

Článok

Správy dňa - Bitcoin ETF, Coinbase
Správy dňa - Bitcoin ETF, Coinbase

 Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Coinbase plánuje zalistovať ďalšie kryptomeny

Americká kryptozmenáreň Coinbase plánuje po Bitcoine, Bitcoin Cash, Litecoin a Ethereum zalistovanie ďalších digitálnych mien. Už dlhšie je potvrdené, že do ponuky bude pridané Ethereum Classic, no smerom do dohľadnej budúcnosti by malo ísť aj o kryptomeny Stellar, Cardano, Ox, BAT či ZCash. Coinbase to uviedla vo svojom blogovom príspevku na svojej oficiálnej stránke. (coinbase)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin ETF od spoločnosti Direxion odložené

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) odložila rozhodnutie v súvislosti so žiadosťou spoločnosti Direxion na schválenie Bitcoin ETF až na 21. september. Pokiaľ však ide o samotné Bitcoin ETF, Direxion nie je jedinou firmou, ktorá čaká na toto dôležité rozhodnutie. SEC by mal rozhodnúť v obdobnej žiadosti, no od veľkej chicagskej burzy CBOE, už v auguste. Práve schválenie žiadosti CBOE by mohlo výrazne prispieť k rastu hodnoty Bitcoinu, obdobne, ako sa to stalo v minulosti pri schválení ETF na zlato. Naopak zamietnutie žiadosti by zrejme malo pre celý trh veľký negatívny dopad (hoci sa tak stalo v minulosti už viackrát, v súčasnosti sú v tejto veci veľké očakávania). (cointelegraph)

Nepotvrdná správa: Binance mieri na juhokórejský trh

Jedna z najpopulárnejších kryptobúrz Binance by podľa nepotvrdených informácií mohla vstúpiť na juhokórejský trh, ktorý sa údajne stará až o 20% všetkých obchodov s digitálnymi menami. Naznačuje to skutočnosť, že Binance po novom ponúka aj verziu v kórejčine a CEO Binance Changpeng Zhao vyhlásil, že Južná Kórea je pre celý trh s kryptomenami veľmi dôležitá. Zrejme aj táto špekulácia prispela k súčasnému rastu kryptomeny BNB (Binance Coin), ktorú vydáva táto burza. BNB posilnil za posledných 24 hodín takmer o 10 percent.

Tron kúpil Bittorent!

Už to nie je len špekulácia. BitTorrent, peer to peer internetový protokol, ktorý poskytuje efektívny prenos veľkých súborov medzi ľubovoľným počtom ľudí a má viac než 100 miliónov užívateľov, má nového majiteľa. Za 126 miliónov dolárov ho kúpil blockchain startup TRON. Viac o tom píšeme v tomto článku.

Bitcoin naďalej zvyšuje svoju dominanciu

Dominancia Bitcoinu na trhu s kryptomenami je po včerajšom ďalšom raste už 47%. Pre zaujímavosť je to najvyššie percento v roku 2018 a taktiež najvyššie od 23. decembra 2017, kedy sa BTC obchodoval za približne 20 tisíc dolárov, čo bolo jeho doterajšie maximum. Trhová kapitalizácia kryptomien sa približuje 300 miliardám dolárov, kde bola naposledy 12. júna tohto roku. Historicky najvyššia kapitalizácia sa datuje k 6. januáru 2018, kedy bolo “v kryptomenách” približne 830 miliárd USD. (variety)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.