Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (25.6.): Nový rating kryptomien, pumpa Bitcoinu či názor McAfeeho

Článok

Správy dňa
Správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Čína vydala druhý rating kryptomien

Čína vydala svoj druhý oficiálny ranking kryptomien, ktorý má prekvapujúceho víťaza EOS a to napriek tomu, že mal dosť vážne problémy po spustení vlastného mainnetu. Na druhom mieste skončilo Ethereum a Bitcoin sa umiestnil spomedzi 30 skúmaných kryptomien až na 17. mieste. Čínsky mesačný index hodnotenia globálnych technológii vydáva centrum pre rozvoj informačného systému ministerstva priemyslu a informačných technológii a údajne je zostavovaný prvotriednými domácimi odborníkmi a vedcami.

Poradie TOP 10 kryptomien podľa Číny:
1. EOS
2. Ethereum
3. NEO
4. Stellar
5. Lisk
6. Nebulas
7. Steem
8. BitShares
9. Ripple
10. Qtum

Pumpa Bitcoinu a parádny rast Ontology

Cena Bitcoinu v nedeľu posilnila o vyše 5 percent, keď v priebehu približne hodiny vzrástla z 5800 USD k sume približne 6200 dolárov (aktuálne v čase písania článku 6280 USD). Na tento rast reagovali aj ostatné kryptomeny, pričom najviac sa darilo Ontology (ONT), ktoré posilnilo o približne 21%. 5-percený nárast Bitcoinu pomohol výrazne aj Moneru (13%), Bitcoin Cash (10%), EOS (11%) či Ethereum Classic (14%).

McAfee to stále vidí pozitívne

,,V poriadku ľudia, môžeme byť prosím realisti? Takto pred rokom bol Bitcoin na cene 2560 dolárov, teraz je cez 6000. To je 140% nárast. Tento medziročný nárast sa výrazne zrýchlil. Zastavte svoje krátkodobé myslenie. Buďte realisti,” napísal McAfee, ktorý bol posledné dni v nemocnici pre údajnú otravu, pričom tvrdil, že ho chcel niekto zabiť. Pravdou však je, že ani McAfee, ktorý je známy svojimi sebavedomými vyhláseniami, nemá vždy pravdu. ,,Čo ten váš algoritmus, ktorý sa údajne nikdy nemýli? Očakával si Bitcoin na 15 tisíc dolároch v júni a bol si poriadne mimo. Toľko k tomu,” napísal mu jeden z jeho followerov na Twitteri. (ambcrypto)

Rýchle správy

  • Južná Kórea poprela správy o tom, že bude zdaňovať zisky z kryptomien 10% daňou
  • Brad Garlinghouse, CEO spoločnosti Ripple Labs vyhlásil, že Coinbase by mala zalistovať do svojej ponuky XRP a tiež uviedol, že Ripple Labs nemá kontrolu nad XRP a XRP určite nie je cenný papier. Taktiež potvrdil, že ak by aj Ripple Labs zaniklo, XRP tu stále bude, keďže je decentralizovanou menou

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.