Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (24.9.): Trh prišiel o 10 miliárd, Winklevossovci chcú expandovať

Článok

Bratia Winklevossovci
Bratia Winklevossovci

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Trh prišiel o 10 miliárd, značí to koniec krátkeho rastu?

Kým včera to vyzeralo na trhu s kryptomenami ešte optimisticky, za posledných 24 hodín prišiel trh o 10 miliárd dolárov, čo sa prejavilo najmä poklesom hodnoty altcoinov. Bitcoin oslabil na približne 6600 dolárov (o 2 percentá) a popredné altcoiny voči nemu oslabovali v rozmedzí od troch do 7 percent. Či ide len o konsolidáciu pred ďalším rastom, alebo o náznak ďalšieho neúspešného pokusu definitívne sa zbaviť rizika klesnúť pod silnú psychologickú hranicu 6000 USD za 1 BTC ukáže až čas. Zatiaľ si treba počkať na ďalší výraznejší krok BTC či už smerom hore alebo nadol.

Francúzi plánujú novelu na reguláciu kryptomien

Francúzska vláda plánuje vytvorenie právneho rámca pre všetkých poskytovateľov digitálnych aktív. Návrh novelizácie francúzskej legislatívy na reguláciu všetkých poskytovateľov služieb v oblasti kryptomien predložili traja poslanci a jeho cieľom je rozšírenie existujúceho právneho rámca s cieľom umožniť všetkým účastníkom trhu s kryptomenami získať súhlas od hlavného regulátora burzy vo Francúzsku (AMF). (cointelegraph)

Winklevossovci chcú s Gemini expandovať do Veľkej Británie

Bratia Tyler a Cameron Winklevossovci, tvorcovia americkej platformy pre obchodovanie s kryptomenami Gemini, by radi so svojim novým produktom expandovali do Veľkej Británie. Gemini Trust je podľá CoinMarketCapu aktuálne 58. najväčšou kryptomenovou burzou na základe denného objemu obchodov. Bratia Winklevossovci sú autormi pôvodnej myšlienky založenia Facebooku. Peniaze, ktore získali zo súdnych sporov s Markom Zuckerbergom investovali do Bitcoinu vďaka čomu sa stali miliardármi. Winklevossovci sa nedávno snažili aj o schválenie Bitcoin ETF, ich žiadosť však SEC zamietla. (cointelegraph)

Juventus Turín napodobní Paríž St. Germain

Téma kryptomien je čoraz atraktívnejšia aj pre športové kluby. Kým sedem klubov zo slávnej futbalovej Premier League spolupracuje s obchodnom platformou eToro, zhruba pred dvoma týždňami francúzsky veľkoklub Paríž  St. Germain ohlásil, že vytvorí vlastný fanúšikovský token. Podobné rozhodnutie teraz urobil aj Juventus Turín. ,,V klube sme vždy veľmi opatrní a proaktívni voči inováciám a novým technológiám,” okomentoval túto novinku v mene “Starej dámy” Giorgio Ricci. (cointelegraph)

RÝCHLE SPRÁVY:

Kalifornia: Kandidáti vo voľbách do verejných funkcií nesmú v tomto americkom štáte prijímať príspevky na kampaň v kryptomenách.

OPERA: Prehliadač Opera dnes spúšťa špeciálnu verziu “Labs” pre desktop so zabudovanou peňaženkou na kryptomeny.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne