Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (24.7.): Bitcoin letí hore, Charlie Lee vidí Litecoin na $400

Článok

Správy dňa a Litecoin
Správy dňa a Litecoin

 Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin prekonal $8000 a pokračuje v raste

Kým včera sme sa tešili z rastu Bitcoinu na hodnotu 7700 USD a boli sme zvedaví, čo spraví na úrovni $7800, kde mnohí očakávali minimálne krátkodobý pokles, aktuálne je BTC už na 8200 dolároch a zdá sa, že má namierené aj vyššie. Bitcoin svojim rastom vlieva do trhu optimizmus, no zároveň naďalej zvyšuje svoju dominanciu, čo spôsobuje pokles hodnoty altcoinov (voči BTC). Ak by sme brali do úvahy posledných 24 hodín a TOP 100 kryptomien, našli by sme na trhu len osem, s ktorými by sa oplatilo obchodovať voči BTC. S výnimkou Bitcoin Private (rast o 25% voči BTC) by však išlo len o zhodnotenie medzi jedným až štyrmi percentami. Suma summarum na trhu aktuálne platí ďalší deň v rade, že najlepšou investíciou je držať všetko v BTC, čo začína pripomínať začiatok veľkého bull runu z konca minulého roka, kedy bola dominancia BTC v úvode decembra až vyše 60%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Charlie Lee verí, že Litcoin prekoná svoje All-Time-High

Litecoin je aktuálne mimoriadne ďaleko svojho all-time-high, ktoré bolo 355 dolárov (aktuálne 88 USD) a hoci je obľúbeným nástrojom na rôzne platby pomocou kryptomien, popularita „digitálneho striebra” v porovnaní s inými poprednými altcoinami klesá, čoho dôkazom je okrem iného aj to, že aktuálne je až na siedmom mieste medzi najhodnotnejšími digitálnymi menami. Zakladateľ Litecoinu Charlie Lee sa však snaží presvedčiť investorov do LTC, aby nestrácali trpezlivosť a dôverovali tejto mene.

 ,,Snažím sa urobiť to najlepšie čo viem, aby sme dostali Litecoin na 400 dolárov. Takže ľudia prestaňte na mňa neustále nadávať. Kto opustil LTC?,” napísal na Twitteri. Lee sa spolieha, že rastu LTC by mohla pomôcť nová akvizícia, keď Litecoin v spolupráci s TokenPay získala takmer 10-percený podiel v nemeckej WEB Bank AG, pričom po schválení regulačnými úradmi môžu získať v tejto banke až 90% podiel. (ethereumworldnews)

Kanaďania kupujú BTC ako investíciu

Kanaďania kupujú Bitcoin predovšetkým z investičných dôvodov, znie záver štúdie Bank Of Canada. Kým 58% opýtaných uviedlo, že ich motivíaciou kúpy Bitcoinu bola investícia, 12 percent uviedlo, že ho kúpili, pretože do BTC investovali ich priatelia, sedem percent z dôvodu záujmu o nové technológie a 6 percent, pretože ho prakticky používajú na platby za služby na internete. (cointelegraph)

Arrington verí, že BTC dosiahne do pár mesiacov $25000

V ramci Blockchain týždňa v Južnej Kórei sa uskutočnilo interview medzi zakladateľom spoločnosti Onechain Capital Ran Neu-Nerom a Michaelom Arringtonom zo spoločnosti Arrington XRP Capital, ktorý tiež nedávno založil informačnú dátovú spoločnosť CrunchFund. Arringon sa počas interview venoval pozitívam tokenu XRP, pričom zdôraznil, že prináša fantastický spôsob realizácie rýchlych cezhraničných finančných transakcii za takmer nulovú cenu. Arrington sa však vyjadril aj k Bitcoinu, ktorý podľa neho už čoskoro prekoná svoje maximá a v priebehu pár mesiacov dosiahne 25 tisíc dolárov. Zároveň vyjadril presvedčenie, že svoje “dno” už našiel. (ambcrypto)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.