Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Víkendový súhrn (23.-24.6.): Predpovede pre Bitcoin, TRON či otrávený McAfee

Článok

Správy dňa - pád
Správy dňa - pád

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Víkendový súhrn správ zo sveta kryptomien

Bitcoin prekonal tohtoročný negatívny rekord

Bitcoinu sa podarilo dnes klesnúť pod hodnotu 5800 dolárov, čím vytvoril nove tohtoročné minimum a žiaľ v kryptokomunite sa očakáva, že pokles jeho hodnoty by mohol byť ešte väčší. Odhadnúť “dno” pre Bitcoin je takmer nemožné, čoraz častejšie sa ale spomína aj možnosť pádu pod 4000 dolárov.

Gordon a jeho triezva predikcia pre Bitcoin?

Todd Gordon, zakladateľ portálu TradingAnalysis.com predpovedá, že Bitcoin padne k hodnote okolo 4000 dolárov a v úvode roku 2019 by mohol vzrásť k cene 10 tisíc dolárov. Povedal to v rozhovore pre CNBC, v ktorom podporil svoju predpoveď veľkou trhovou volatilitou kryptomien a skutočnosti, že podľa neho súčasná korekcia Bitcoinu z vyše 19 tisíc dolárov je bezvýznamná vzhľadom na zisky Bitcoinu od roku 2015. (cointelegraph)

Súčasný pád Bitcoin nepochová, tvrdí Kelly

Súčasný medvedí trh nie je pohrebom pre Bitcoin, vyhlásil v relácií Fast Money na CNBC riaditeľ investičnej spoločnosti BKCM LLC Brian Kelly. Na obhajobu svojho tvrdenia uviedol tri kľúčové faktory: Po prvé poukázal na to, že trhové sentimenty sa blížia k najnižším hodnotám, čo pravdepodobne bude viesť k obratu trendu. Druhým dôvodom je, že japonská agentúra pre finančné služby nariadila nové nariadenia šiestim domácim burzám, čo by malo z dlho dobejšieho hľadiska viesť, k tomu, že budú silnejšie, hoci zo začiatku sa to môže byť “ťažké”. Tretím argumentom je, že správca konkurznej podstaty Mt. Gox, skrachovanej burzy z roku 2014, by už nemal pokračovať v predaji Bitcoinov za fiat, ktoré má k dispozícií od veriteľov, ale zostávajúce bitcoiny by byť odovzdané do držby samotným “obetiam” hackerského útoku.

McAfee v nemocnici. Vraj ho chcel niekto zabiť

John McAfee, tvorca prvého komerčného antivírusu a veľký kryptonadšenec, sa ocitol v nemocnici, pričom uviedol, že bol dva dni v bezvedomí. ,,Mojim nepriateľom sa podarilo otráviť niečo, čo som zjedol,” uviedol šokujúco, pričom dodal, že zabiť ho je ale velmi ťažké. McAfee je známy svojimi šokujúcimi vyhláseniami a preto si netrúfame tvrdiť, či bol na McAfeeho spáchaný úmyselný útok, alebo je dôvod jeho hospitalizácie úplne iný.  (twitter)

Pozitívna budúcnosť kryptomien?

Charles Hoskinson, ktorý je spoluzakladateľom a bývalým generálnym riaditeľom altcoinu Cardano (ADA) upokojuje negatívnu náladu na trhu a budúcnosť kryptomien vidí velmi pozitívne. Vo svojom “tweete“ uviedol, že po tom ako príde ďalšia vlna regulácií Wall Street vstúpi do trhu a uvoľní všetok svoj uzamknutý kapitál. Podľa Hoskinsona pôjde o desiatky biliónov dolárov. ,,Budúcnosť je jasná,” odkázal investorom. (twitter)

Tron spáli mince za 50 miliónov dolárov

Justin Sun, zakladateľ kryptomeny Tron, pokračuje vo svojej silnej kampani propagujúcej tuto aktuálne deviatu najhodnotnejšiu kryptomenu podľa trhovej kapitalizácie. Sun sa rozhodol, že pri príležitosti kompletného prechodu Tron mincí z Ethereum siete na vlastný mainnet spáli zajtra, teda 25. júna, dokopy až miliardu mincí TRX. Podľa aktuálnej trhovej hodnoty tak v priebehu krátkej chvíle “vyhodí do koša” približne 50 miliónov dolárov. ,,Pôjde o rekordnú sumu zničenú v histórii ľudstva pri oslave nejakého významného momentu,” uviedol mladý manažér, ktorý bol zaradený na zoznam TOP30 mladých ľudí do 30 rokov podľa Forbes. Sun zároveň ponúka odmenu 10 miliónov dolárov tomu, kto nájde v mainnete Tronu nejakú chybu. Ide o prejav veľkej dôvery v jeho produkt, ktorý označuje v mnohých ohľadoch lepší než Ethereum. (twitter)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne