Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (24.5.): Otočí trend burza pre inštitucionálnych investorov?

Článok

Správy dňa
Správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Prvá zmenáreň pre inštitucionálnych investorov

LMAX Exchange Group, ktorá je regulovaná Úradom pre finančné správanie (FCA), spustila prvú zmenáreň kryptomien určenú pre veľkých inštitucionálnych investorov. Rieši tým viackrát spomínané riziká pre veľkých investorov, ktorým chýbala platforma na obchodovanie s kryptomenami, ktorá by bola regulovaná a bezpečná. ,,Podporujeme legalizáciu trhu s kryptomenami tým, že inštitúciám ponúkame platformu na kúpu, obchodovanie a držanie kryptomien s vysokým zabezpečením a hlbokou likviditou,” uviedol David Mercer, riaditeľ LMAX Exchange. (usethebitcoin)

Coinbase kúpila Paradex

Kryptozmenáreň Coinbase kúpila Paradex, decentralizovanú platobnú platformu, ktorá umožňuje používateľom obchodovať so stovkami ERC-20 tokenov priamo z ich peňaženky. Výkonný riaditeľ Coinbase Brian Armstrong na margo toho uviedol, že tento krok podčiarkuje záväzok Coinbase investovať do decentralizovanej infraštruktúry a cieľ osloviť nových zákazníkov mimo USA. Akvizícia prichádza v rámci modernizácie existujúcej obchodnej platformy GDAX, ktorá sa už čoskoro premenuje na “Coinbase Pro”. Paredex bude do tejto služby implementovaný. (ccn)

McAfeeho krátkodoba predpoveď

John McAfee na Twitteri zverejnil svoju veľmi optimistickú predikciu vývoja Bitcoinu a zopár ďalších altcoinov v nasledujúcich mesiacoch. Najpopulárnejšia kryptomena podľa neho dosiahne hodnotu 15 tisíc dolárov už v júli tohto roku. GNT (Golem) bude mať hodnotu 5 dolárov, Bezop $0,52, Bitcoin private $200 a EOS $32. (twitter.com)

Slovenská burza Singularity-X spúšťa obchodovanie 

Spoločnosť First Crypto ETF, ktorá za posledný rok vytvorila prvé kryptomenové ETF na svete, nedávno spustila vlastnú Burzu. Pod názvom Singularity-X sa ukrýva jednoduchá a užívateľsky príjemná burza, na ktorej môžete okrem ETF obchodovať aj ďalšie populárne coiny.

Singularity-X je nová profesionálna burza pre digitálne aktíva. V prvej fáze svojho fungovania ponúka obchodovanie s najpopulárnejšími kryptomenami – BTC, LTC, ETH a DASH. K dispozícii sú ako páry krypto / krypto, tak aj krypto / fiat, pričom obchodné páry sú k dispozícii v USD a EUR. Neskôr budú postupne pridávané ďalšie kryptomeny a tokeny.

Registrácia na tejto burze je relatívne jednoduchá. Návod nájdete tu. V blízkej budúcnosti sa môžete tešiť aj na burzovný coin, ktorý zníži poplatky za obchodovanie, referall linky, zalistovanie nových kryptomien a po skončení ICO aj spustenie obchodovania prvého kryptomenového ETF tokenu.

Rýchle správy

  • Bitcoin je opäť zneužitý na nelegálnu činnosť. Gangstri v Južnej Afrike, ktorí uniesli 13-ročného chlapca, zaňho požadujú výkupné 15 Bitcoinov
  • Guvernér španielskej centrálnej banky uviedol, že kryptomeny so sebou prinášajú viac rizík než benefitov
  • Federálna rezervná banka v San Franciscu vo svojej správe uviedla, že reálna hodnota Bitcoinu by mohla byť okolo 1800 dolárov
  • Čínski prokurátori obvinili posledných štyroch podozrivých z celkového počtu 90 osôb, ktoré sa podieľali na pyramídovej podvodnej schéme OneCoin. Investori v rámci nej prišli v súčasných peniazoch o zhruba 2,3 miliardy dolárov

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.