Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (24.2.): Je to s praním špinavých peňazí naozaj také vážne?

Článok

Správy dňa zo sveta kryptomien
Správy dňa zo sveta kryptomien

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať.

Sobotňajšie správy zo sveta kryptomien

Bank of America priznala americkým regulačným orgánom, že nemusí byť schopná konkurovať rastúcemu využívaniu kryptomien. ,,Neschopnosť prispôsobiť naše produkty a služby vývojovým štandardom a preferenciám spotrebiteľov by mohla poškodiť naše podnikanie,” znelo vo výročnej správe pre Komisiu a cenne papiere (SEC). (cointelegraph.com)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zlodeji v Rusku prepadli a poranili kryptoinvestora a prinútili ho previesť Bitcoiny v hodnote viac ako 1 milióna dolárov. Malo ísť o zbierku zhruba 100 BTC. (cointelegraph.com)

Rakúsky minister financií Hartwig Loger navrhuje uplatniť také nariadenia voči kryptomenám, ktoré sa už v minulosti zaviedli v oblasti zlata a derivátov. Považuje to za spôsob, ako zabrániť tomu, aby boli kryptomeny zneužité na pranie špinavých peňazí. Jedným z návrhov je, aby prevody kryptomien v hodnote viac ako 12 300 dolárov boli kontrolované a boli pod dohľadom rakúskeho orgánu pre finančný trh. (cointelegraph.com)

Poľské ministerstvá financií a zahraničných vecí popreli fámy o tom, že Poľsko má záujem obchodovať s Venezuelou prostredníctvom venezuelskej kryptomeny Petro. Venezuelskou vládou sponzorovaná spravodajská spoločnosť Telesur na začiatku februára uviedla, že nová kryptomena oslovila zahraničných investorov vrátane Poľska. Poľské ministerstvo financií uviedlo, že ich krajina nedostala žiadny list v tejto záležitosti a vzhľadom na to, že kryptomeny nie sú v Poľsku zákonným platidlom, nemôžu byť použité na obchodovanie. (/cointelegraph.com)

Kritici kryptomien ako jednu z najväčších rizík spojených s nimi považujú možnosť prostredníctvom týchto digitálnych mien prať špinavé peniaze. Zdá sa však, že s tento problém zďaleka nie je taký vážny, ako sa o ňom hovorí v mainstreamových médiách.  Podiel prípadov prania špinavých peňazí zahrňujúcich obchod s krytpomenami je v Japonsku len zlomkom celkového počtu za rok 2017. Japonská polícia zverejnila štatistiky od apríla do decembra 2017, podľa ktorých bolo v tomto časovom úseku zaznamenaných 669 podozrivých aktivít v súvislosti s kryptomenami, u ktorých sa predpokladá, že by mohlo ísť o pranie peňazí. Celkový počet takýchto prípadov bol pritom až cca 347 tisíc. To znamená, že kryptomeny mali na praní špinavých peňazí v Japonsku podiel len 0,16%. (cointelegraph.com)

Slovák z Oravy vydieral holandskú spoločnosť, od ktorej požadoval bitcoiny výmenou za to, že o nej nezverejní citlivé údaje, ktoré mal mať údajne k dispozícií. Zadržaný bol slovenskou políciou a čoskoro ho čaká cesta do Holandska, kde by sa malo pokračovať vo vyšetrovaní prípadu. (techbyte.sk)

Changpang Zhao, riaditeľ spoločnosti Binance, sa od spoločnosti Twitter konečne dočkal verifikácie jeho totožnosti (symbol pri názve účtu, ktorý potvrdzuje totožnosť daného človeka. Túto funkciu získavajú len populárne účty). Ide o dobrú správu, nakoľko sa na Twitteri objavovalo množstvo podvodníkov, ktorí sa vydávali za Changpanga Zhaa a snažili sa jeho meno zneužiť na oklamanie ľudí, od ktorých napríklad požadovali poslanie kryptomien v rámci rôznych podvodných súťaži. (ccn.com)

Vedúci centrálnej banky Malajzie uviedol, že osud kryptomien je v rukách ľudí a nebude ich nijakým spôsobom zakazovať. ,,V podstate necháme kryptomeny ako Bitcoin, Ethereum či Ripple aby sa stali viac transparentne, pričom transparentnými by sa mali stáť aj ľudia, ktorí stoja v ich pozadí,” vyhlásil šéf centrálnej banky Muhammad Ibrahim. (ccn.com)

Americký štát Georgia sa môže stať ďalším v poradí, ktorý umožní svojim obyvateľom platiť dane prostredníctvom kryptomien. Tento zákon navrhujú republikánski senátori Michael Williams  a Joshua McKoon. (ccn.com)

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.