Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (24.10.): Pokrok Monero, regulácie v USA už čoskoro?

Článok

Správy dňa - Monero
Správy dňa - Monero

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Veľa sa toho nedeje, altcoiny mierne posilňujú

Na trhu sa stále neudiala žiadna výraznejšia zmena, nakoľko sa stále čaká na ďalší krok Bitcoinu (BTC). Ten však stojí na mieste a trhová kapitalizácia akoby zamrzla na hodnote 210 miliárd dolárov. Mierne sa posúvajú altcoiny, ktoré majú za sebou “zelený deň”, aj keď sa nedá hovoriť o tom, že by posilňovali extra výrazne. Spomenieme XRP a jeho nárast o 4%, VeChain 5%, Bitcoin Gold 6%, SiaCoin takmer 7%, BAT 6% či PundiX 4%. Percentá vyjadrujú posilnenie hodnoty voči BTC. Spomedzi TOP50 kryptomien zaznamenal výraznejšie oslabenie len DogeCoin, ktorý padol takmer o sedem percent.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prvý blockchain smartphone je na svete

Prvý blockchain smartphone uzrel svetlo sveta. Spoločnosť HTC predstavila telefón, ktorý za vyznačuje špičkovou bezpečnosťou a unikátnym systémom pre obnovovanie kľúčov (Social Key Recovery), ktorý bol vyvinutý pre prípad jeho straty. Kúpiť ho môžete samozrejme za kryptomeny. Viac sa o ňom dočítate v tomto našom článku.

Veľký pokrok kryptomeny Monero

Monero zaviedlo úspešný upgrade v0.13.0 Beryllium Bullet, vďaka ktorému sa znížili transakčné poplatky až o úžasných 97%. Transakcia v doterajšej hodnote 60 dolárov bude mať podľa portálu CoinMetrics teraz hodnotu len 2 centov. Zvýšila sa aj rýchlosť samotnej transakcie a to údajne až o 80%. (thereumworldnews)

Coinbase zalistovala stablecoin USDC

Od dnešného dňa môžu zákazníci Coinbase kupovať, predávať, posielať a prijímať stablecoin USDC. Aké má s ním Coinbase plány, aké sú jeho výhody a očakávaná budúcnosť, sa dozviete v tomto našom článku.

Generálny riaditeľ DASH: Spojené štáty začnú regulovať trh už budúci rok

Generálny riaditeľ spoločnosti Dash Core Group Ryan Taylor povedal v rozhovore pre Cointelegraph, že vydávanie kryptomien centrálnymi bankami je nevyhnutnou budúcnosťou, no budú to samotní ľudia, ktorí sa rozhodnú, akú formu peňazí budú používať. Centrálne banky majú podľa neho určité výhody pri vydávaní vlastných kryptomien, ale je otázne, ako bude na ne reagovať trh. ,,Voľný trh môže v konečnom dôsledku vynájsť lepšie peniaze než vláda,” skonštatoval. Taylor si taktiež myslí, že regulácie kryptomien prídu čoskoro, no začnú s nimi najprv menšie krajiny, pre ktoré bude riziko menšie. Myslí si však, že vláda USA začne regulovať tento priestor už budúci rok.  (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.