Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (23.9.): Dominancia BTC klesá, altcoiny rastú!

Článok

Správy dňa - Stellar
Správy dňa - Stellar

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Nedeľňajšie správy zo sveta kryptomien

Dominancia BTC klesá, altcoiny rastú!

Dominancia Bitcoinu klesá k 50% a altcoinom sa začína výraznejšie dariť. Trhová kapitalizácia stúpla za posledných 24 hodín o ďalších pár miliárd dolárov a aktuálne atakuje už 230 miliárd USD. Včerajším top skokanom spomedzi najznámejších mien je Stellar, ktorý posilnil voči USD o 23% a voči BTC o 22%. V zelených číslach sú však prakticky všetky významnejšie altcoiny. Bitcoin sa zatiaľ stabilizuje okolo ceny 6700 dolárov a čaká sa na jeho ďalší krok. Indikátory na TradingView sú za „Buy“ – SELL tvrdia štyri, Neutral 10 a Buy 12.

SEC odložila rozhodnutie o Bitcoin ETF

Očakávane sa stalo realitou. Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) odložila svoje rozhodnutie v prípade žiadosti spoločnosti VanEck (v spolupráci so SolidX) o schválenie Bitcoin ETF do 29. decembra 2018. SEC môže toto rozhodnutie odložiť ešte raz, pričom definitívný verdikt by mal padnúť do konca februára. Žiadosť VanEck+SolidX je považovaná za najpravdepodobnejšiu na schválenie prvých Bitcoin ETF nielen z dôvodu, že by mala byť obchodovaná na burze BZX, ktorá patrí pod rešpektovanú chicagskú burzu CBOE, ale aj z viacerých charakteristických dôvodov – okrem iného tento Bitcoin ETF má byť fyzicky krytý reálnymi Bitcoinami. Hlavným dôvodom, prečo SEC stále neschválila žiadny ETF na Bitcoin je údajná ľahká manipulovateľnosť ceny Bitcoinu. Komisia musí nájsť presvedčenie, že v prípade Bitcoinu to tak nie je.

Rýchle správy

BITCOIN & MIKE NOVOGRATZ: Opäť tu máme Mika Novogratza, riaditeľa Galaxy Digital a známeho miliardára zaujímajúceho sa o kryptomeny. Novogratz vyhlásil, že Bitcoin môže pokojne do konca tohto roka dosiahnuť hodnotu 40 tisíc dolárov.

EUROPOL: Europol uviedol, že zrejme žiadny teroristický útok v Európe nebol uskutočnený za pomoci kryptomien. Využitie kryptomien u digitálnych zločincov je však stále čoraz populárnejšie.

REGULÁCIE: V rozhovore pre CCN uviedol CEO najväčšej siete s BTC automatmi na svete, Sheffield Clard, že kryptomeny potrebujú regulácie na to, aby prežili.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.