Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (23.8.): Shorty atakujú ATH, čaká nás pumpa na BTC ako v apríli?

Článok

BTC a shorty - Správy dňa
BTC a shorty - Správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtvkové správy zo sveta kryptomien

SEC zamietla ďalšie žiadosti o schválenie Bitcoin ETF

Včera sme vás informovali, že SEC bude 23. augusta rozhodovať o schválení či neschválení ďalších žiadosti o Bitcoin ETF a ako sa očakávalo, všetky boli zamietnuté. SEC konkrétne neschválil spoločné návrhy spoločnosti ProShares, Direxion a GraniteShares (spolu išlo až o 9 návrhov). Trh na toto rozhodnutie SEC nereagoval prakticky nijak, nakoľko sa očakávalo, že SEC v tomto prípade Bitcoin ETF neschváli. Oveľa väčšie očakávania sú kladené do spoločnej žiadosti CBOE, VanEck a SolidX, o ktorej by malo SEC rozhodnúť 30. septembra. SEC však môže túto vec odložiť až na koniec marca 2019, čo by mohlo znamenať ďalší negatívny dopad na cenu BTC v tomto roku.  (ccn)

Objem shortov voči BTC sa blíži k novému rekordu. Dočkáme sa pumpy?

Podľa štatistík burzy Bitfinex je v čase písania tohto textu 38788 otvorených krátkych predajných pozícií na Bitcoin, teda shortov, čo atakuje nový rekord. Naposledy shorty na BTC dosahovali podobné hodnoty medzi 11 a 12. aprílom tohto roku, kedy sme pre uzatváranie týchto pozícií (v priebehu dňa klesli zo zhruba 40 tisíc na cca 23 tisíc) videli veľkú pumu na Bitcoin, ktorý za 24 hodín posilnil z približne 6900 dolárov na 8100 USD. Podobný rýchly nárast BTC preto nie je vylúčený ani teraz, pričom podobnosť celej situácie umocňuje podobná hodnota indikátoru RSI. K tejto téme prikladáme ešte zaujímavý graf z TradingView, kliknite pre detail na obrázok. (mikecryptogroup, TradingView)

Blíži sa prepad shortov na BTC?

Blíži sa prepad shortov na BTC?

3 scenáre pre Bitcoin

Bitcoin má podľa analytikov pred sebou 3 možné scenáre. Prvou možnosťou je, že BTC má už najhorší prepad za sebou a chystané ETF prinesie prílev nových inštitucionálnych peňazí. Druhá a tretia alternatíva pôsobia horšie. Tá umiernenejšia hovorí o tom, že BTC v dôsledku neschválenia ETF respektíve odloženia rozhodnutia na budúci rok klesne na úrovne medzi 5000 a 3000 USD. Poslednou alternatívou, ktorá by bola katastrofickou, je prepad hodnoty Bitcoinu až k úrovni 1200 USD, čo bola horná hranica pred posledným býčim trendom, ktorý sa skončil až na úrovni 20 tisíc USD. Informoval o tom portál mikecryptogroup.

Škodlivý malware na Mac OS prenikol do nemenovanej kryptoburzy

Ruská spoločnosť špecializovaná na internetovú bezpečnosť Kaspersky Labs informovala, že nemenovaná burza bola napadnutá severokórejským malware fungujúcom na operačnom systéme Mac OS, ktorý prenikol do systémov burzy a snažil o lúpež kryptomien. Malware sa mal volať AppleJeus a do zmenárne sa dostal po tom ako jeden z jej zamestnancov stiahol infikovanú aplikáciu. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne