Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (23.7.): Reklamy sa vracajú, Bitcoin posilňuje, altcoiny padajú

Článok

Bitcoin - správy dňa
Bitcoin - správy dňa

 Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin posilňuje, na trhu prevláda mierny optimizmus

Bitcoin sa aktuálne pohybuje okolo ceny 7700$ a pozitívnym signálom je, že týždeň ukončil nad hranicou 7500 dolárov. Bullish náladu posilňuje aj fakt, že BTC dosiahol svoje maximum za uplynulých 6 týždňov a je tu predpoklad pre ďalší rasť. V ten veria v pomere 14 hlasov pre “BUY” verzus 3 hlasy pre “SELL” aj pro-analytici na TradingView (deviati sú neutrálni). Trh je však stále silne manipulovaný a možný je prakticky akýkoľvek scenár.

Altcoiny oslabujú voči BTC

Kým sa darí Bitcoinu, ktorého hodnota voči americkému doláru rastie, altcoiny v obchodnom pare s Bitcoinom naďalej krvácajú. Za uplynulý týždeň z TOP20 zaznamenal rast jedine Stellar o sedem percent, no ostatne popredné altcoiny v páre s BTC stratili od 8% do vyše 20% svojej hodnoty a dominancia BTC na trhu s kryptomenami vzrástla už na 46%.

Dôvodov oslabovania altcoinov môže byť viacero. Nepochybne za tým môže stáť manipulácia, no i akási strata dôvery investorov v alternatívne kryptomeny, ktorých je mimoriadne veľa, no zatiaľ máloktorá naplnila očakávania. Altcoiny zdá sa zažívajú veľkú korekciu a veľkí investori-inštitúcie dôverujú predovšetkým Bitcoinu. Mimochodom keď si spomeniete na minulý rok a obrovský rast hodnoty BTC, tak 7. decembra 2017 mal Bitcoin až 65% dominanciu na trhu. Následne sa všetko prelievalo do altcoinov a 14. januára to už bolo menej než 35%. Vylúčiť teda nemožno ani taký scenár, že ďalší bullrun bude opäť v znamení veľkej dominancie Bitcoinu, pričom ostatne krytpomeny budú na hodnote voči BTC klesať.

Reklamy Coinbase sú naspäť na Googli

Reklamy na kryptomeny sa postupne vracajú na najvýznamnejšie internetové stránky. Kým Facebook nedávno zrušil svoj globálny zákaz na propagáciu kryptomien a po novom ich povolil pod splnením určitých podmienok, k podobnému kroku zdá sa pristupuje aj Google, na ktorom sa opäť zobrazujú reklamy napríklad na kryptozmenáreň Coinbase. Pre trh s kryptomenami ide nepochybne o dobrú správu, nakoľko kryptomeny sa môžu dostať vďaka reklamám k novým ľudom. Zároveň vďaka poučeniu sa z roku 2017 bude reklám na podvodné produkty (najmä povdody s ICO), ktoré obrali mnohých neskúsených investorov o obrovské úspory, určite menej, nakoľko Google a sociálne siete ako Facebook či Twitter budú v schvaľovaní kampaní omnoho prísnejší.

Rýchle správy

BITCOIN FUTURES: Objem obchodovania s Bitcoin futures na burze CME sa v druhom štvrťroku 2018 zvýšil takmer dvojnásobné oproti prvému kvartálu. CME to uviedla na svojom twitteri, pričom podľa jej údajov boli denne priemerne zobchodované kontrakty v hodnote nad 17 500 BTC.

ÁZIA: Ázijská spoločnosť pre riadenie fondov Fusang sa rozhodla vstúpiť do kryptomien. Svoju pobočku otvorí v Hongkongu

EOS: Miliardár Mike Novogratz, zakladateľ Galaxy Digital vyhlásil, že EOS blockchain bude ešte rýchlejší a v priebehu pár mesiacov bude schopný realizovať 50 tisíc transakcií za jednu sekundu

EURÓPSKA ÚNIA: Nová štúdia, o ktorej vypracovanie požiadala Európska únia, tvrdí, že národné kryptomeny, ktoré by boli vydané centrálnymi bankami, by vytvorili na trhu s digitálnymi menami novú úroveň konkurencie.

KANADA: The Bank of Canada (BoC) zverejnila štúdiu, ktorej záverom je, že na základe protokolu PoW (proof of Work) je blockchain imúnny voči typom podvádzania ako je napríklad dvojitý výdavok, kedy používatelia menia záznamy pre svoj vlastný zisk.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.