Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (23.5.): Bitcoin oslabuje, Startup chce kamenné obchody pre kryptomeny

Článok

Bitcoin padá - správy dňa
Bitcoin padá - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Bitcoin naďalej oslabuje

Bitcoin klesol nadránom pod hodnotu 7800 dolárov a aktuálne sa snaží vrátiť na 8000 USD. Trhová kapitalizácia všetkých kryptomien oslabila o ďalšie miliardy a aktuálne je pod hranicou 350 miliárd dolárov. Za posledných 24 hodín je spomedzi TOP50 kryptomien v pluse len Bitcoin Private. Za posledných sedem dni za zelenými číslami môže pochváliť len Tron (7%), Binance Coin (8,5%), Steem (8,5%) a Decred (20%).

Zavedenie daní ako krok vpred pre kryptomeny v Indii?

India pracuje na návrhu zákona, podľa ktorého by transakcie s kryptomenami podliehali dani z tovaru a služieb (GST). V prípade, že by tento návrh prešiel schválením, obchodovanie s kryptomenami by bolo v Indii zdanené 18% daňou. Ak by sa uplatnil tento zákon zároveň by to znamenalo krok vpred smerom k legitímnosti tohto odvetvia v Indii. V apríli totiž Indická rezervná vláda nariadila bankám, aby ukončili poskytovanie služieb spoločnostiam, ktoré obchodujú s kryptomenami.  (cointelegraph)

Politický útok na kandidáta podporujúceho kryptomeny

Demokratický kandidát na kongresmana Kalifornie Brian Forde sa stal terčom anti-krypto kampane jeho protivníka vo voľbách Davea Mina, ktorý označil jeho podporovateľov za špekulantov s Bitcoinom, ktorí obchodujú s drogami a ľuďmi. Forde je už dlhšiu dobu zástancom technológie Blockchain a kryptomien, pričom vďaka tomuto postoju si získal aj priazeň známych pro-krypto miliardárov Mikea Novogratza či bratov Winklevossovcov. Nie je preto prekvapujúce, že v komunite je označovaný za prvého “krypto” kandidáta do kongresu.  (cointelegraph)

Úspešný test transakcie peňazí za pomoci Blockchainu

Niekoľko významných globálnych bánk úspešne dokončilo pilotný test cezhraničných platieb za využitia Blockchain Interledgeru. Test zahŕňal poslanie peňazí v sekundách od thajskej dcérskej spoločnosti Mitsubishi Group na účet Standard Chartered v dcérskej spoločnosti Mitsubishi Group so sídlom v Singapure. (cointelegraph)

Bitcoin ako náhrada SWIFT

Argentínska banka Banco Masventas (BMV) oznámila spoluprácu s Bitexom, ktorej cieľom je umožniť klientom používať Bitcoin na medzinárodné platby ako alternatívu k pomalému a zastaralému SWIFT-u. Nová služba umožní zákazníkom prevádzať peniaze z účtu na účet za menej času než tradičné bankové prevody. Podľa BMV tento systém zníži čas transakcie až o 24 hodín.  (cointelegraph)

Startup chce otvoriť kamenné obchody zamerané na kryptomeny

Kryptostartup Ubanx chce priniesť kryptomeny to reálneho sveta tým, že otvorí kamenné obchody v mestách po celom svete, ktoré ponúknu ľudom možnosť lepšie pochopiť nový vznikajúci svet okolo tejto technológie. V obchodoch, ktoré boli úsmevne označené ako “Apple Store pre kryptomeny”, by mal byť rýchly prístup k mobilnej aplikácií Ubanxu s výhradným výberom blockchain produktov a rôznych finančných služieb. Zákazníci by mali možnosť nechať si poradiť od vyškoleného personálu a dozvedeli by sa ako si napríklad vytvoriť blockchain konto či ako kúpiť, predať, respektíve obchodovať s kryptomenami. Samozrejmosťou je aj možnosť kúpenia si hardware peňaženiek či technológii na ťažbu kryptomien. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.