Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (23.11.): Mineri v Číne prerušujú ťažbu BTC, bullish predpoveď riaditeľa BitBay

Článok

Bitcoin - kryptomeny
Bitcoin - kryptomeny

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku


Piatkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin tesne nad $4300

Bitcoin pokračuje v oslabení, no stále sa drží nad silnou hranicou 4300 dolárov. Kapitalizácia trhu klesla už pod 140 miliárd dolárov, no popri tom rastie dominancia Bitcoinu (54%), čo znamená, že altcoiny začali voči BTC výraznejšie oslabovať. Aký scenár čaká Bitcoin v najbližších 4-8 týždňoch nám načrtnú v nedeľu Marek Vaňha z Mike Crypto Group a Jakub Kraľovanský zo Smart Profit. Obaja pripravujú pre kryptonovinky.sk technickú analýzu na najbližšie 2 mesiace. Sledujte náš portál, nezabudnite si zapnúť notifikáciu a byť našim fanúšikom na facebooku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Čínski mineri končia s ťažbou BTC?! FUD alebo naozaj?

Pokles výpočtovej sily pre ťažbu bitcoinu (hashrate) má údajne na svedomí Čína, ktorá vypla množstvo ťažobných zariadení, nakoľko pri súčasnej cene BTC nie sú už ďalej ziskové. Informuje o tom portál bitcoinist.com.

Táto správa sa začala šíriť médiami najmä vďaka videu, ktoré zverejnil majiteľ BitFish a F2Pool Dovey Wan. Vidno na ňom ako pracovníci odpájajú ťažobnú techniku, keďže jej odpratanie a vypnutie je vraj v súčasnosti ekonomickejšie, než ich používanie. Aktuálnosť videa však bola neskôr spochybnená. 

Portál bitcoinist.com vo svojom článku ďalej informuje, že podľa Wana je “vypínacou cenou” pri ťažbe BTC  u zariadenia Bitmain Anminer S9 hodnota 3800 dolárov. Ak bitcoin klesne pod ňu, ťažba už ďalej nebude mať žiadny ekonomický význam. Obávať sa, že by ťažba BTC úplne skončila sa však nemusíme. Ak klesne počet minerov, odmena pre tých, ktorí budú v ťažbe pokračovať bude väčšia, teda motivácia pre minerov pokračovať v tejto činnosti tu bude neustále.

Pokiaľ ide o správy z Číny treba upozorniť, že sú ťažko overiteľné a západní analytici ich spochybňujú. Je potrebné však priznať, že hashrate u Bitcoinu naozaj klesá a aktuálne je na hodnotách, ktoré boli naposledy zaznamenané v auguste. Súvisieť to môže ale aj s presunom ťažiarov ku kontroverznému forku Bitcoin Cash, kde pretrváva vojna o to, ktorý z dvoch reťazcov “prežije”. (bitcoinist)

BTC za 15 000 až 20 000 dolárov do konca roku 2019?

Hlavný obchodný riaditeľ globálneho platobného procesoru BitBay sa odvážil vysloviť v rozhovore pre Bloobmerg svoju predikciu pre cenu bitcoinu v horizonte najbližšieho roku. Podľa Sonnyho Singha má BTC potenciál dosiahnuť cenu 15 až 20 tisíc dolárov do konca decembra 2019. Za možných spúšťačov bullrunu podobné ako jeho kolegovia z tejto brandže označuje príchod spoločností Fidelity a Bakkt, ktoré majú potenciál priviesť do tohto  trhu veľké inštitucionálne peniaze. Za dôležitý tiež označuje fakt, že veľké spoločnosti z oblasti kryptomien ako Coinbase a kryptobanka Silvergate zvažujú vstup na burzu prostredníctvom IPO. Pokiaľ ide o budúcnosť altcoinov, vo svojich vyjadreniach bol opatrnejší a trh s ICOs označil v súčasnosti za mŕtvy. (cointelegraph)

12 veľkých ICO projektov ešte ani nezačalo, upozorňuje Hayes

Najmenej dvanásť projektov počiatočnej ponuky mincí (ICO), ktoré získali od investorov v rámci predaja tokenov viac ako 50 miliónov dolárov, ešte nebolo ani spustených. Informuje o tom BitMEX prostredníctvom svojho riaditeľa Arthura Hayesa. Ten uviedol, že v doterajšom obežníku známych projektov, ktoré stále čakajú na spustenie sú aj Telegram, Filecoin či Overzock tZero. ,,Rok 2019 bude rokom zúčtovania pre mnohé fondy. Ak sa tieto veci dostanú na trh, nebudú existovať žiadne účtovné triky na skrytie obrovských strát, ktoré tieto finančné prostriedky uverejnia,” varoval CEO známej burzy. Mimochodom až 70% tokenov, ktore vznikli vďaka ICO, má v súčasnosti hodnotu nižšiu, než tá, ktorá bola vyzbieraná počas počiatočnej ponuky mincí. Mnohé z nich sú označované ako “mŕtve”. (cointelegraph)


Facebook | Telegram | Notifikácie vpravo dole

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.