Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (22.9.): Draper je presvedčený: Bitcoin do roku 2022 za 250 000 dolárov!

Článok

Tim Draper - správy dňa
Tim Draper - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Tim Draper je presvedčený: BTC do roku 2022 za 250 000 dolárov!

Miliardár a známy investor do rizikového kapitálu Tim Draper stojí za svojou predpoveďou, že Bitcoin do roku 2022 dosiahne hodnotu 250 tisíc dolárov. Povedal to počas konferencie Crypto Finance vo Švajčiarsku. ,,Toto bude také veľké, že ak uvidíte prepad (v cenách) naskočte. Možno to padne ešte nižšie, ale chlapci, urobil som predikciu a držím sa jej. 250 tisíc dolárov v roku 2022 za Bitcoin,” vyhlásil presvedčivo. Draper prvýkrát vyslovil túto predikciu v apríli 2018 pre CCN. ,,Budú vám hovoriť, že ste blázni. Ale verte tomu. Stane sa to a bude to úžasné,” vyhlásil vtedy. Známy investor v roku 2015 predpovedal, že Bitcoin dosiahne hodnotu 10 tisíc dolárov do konca roku 2017. Mal vtedy pravdu, BTC sa nachádzal 31. decembra nad 13 tisíc dolármi a svoje maximum mal nad 20 tisíc USD. Draper investoval do Bitcoinu prvýkrát vo februári 2014 po hacku burzy Mt. Gox. Jeden Bitcoin vtedy nakupoval za približne 6 dolárov a investoval do nich 250 tisíc USD. (ccn)

XRP predbehlo Ethereum, Justin Sun chváli Ripple

Hodnota kryptomeny Ripple vzrástla za posledných 7 dní o vyše 100% a včera na krátky čas sa opäť po dlhom období ocitla na druhom mieste kryptomien s najväčšou trhovou kapitalizáciou. Následne však Ripple mierne oslabilo a vrátilo sa na “tradičnú” tretiu priečku za Ethereum. Rast XRP spôsobila najmä informácia o blížiacom sa spustení komerčného predaja ich produktu pre banky xRapid, ktorý umožňuje rýchle a lacné medzinárodne transakcie. Rast XRP pochválil aj Justin Sun, zakladateľ kryptomeny Tron (TRX), ktorý na Twitteri napísal: ,,Gratulujem Ripple! Na mesiac!“. Následne doplnil presvedčenie o tom, že finančné inštitúcie si čoskoro plne adoptujú blockchain technológiu.

Americký kongresman predstaví zákon na podporu blockchainu a kryptomien

Republikánsky člen Snemovne reprezentantov USA Tom Emmer predstaví tri zákony, ktoré majú podporiť blockchain technológiu a kryptomeny. Legislatíva sa zameriava na podporu a rozvoj blockchain technológie ako aj vytvorenie bezpečného prístavu pre daňových poplatníkov u digitálnych aktív. Zákon by mal podnietiť federálnu vládu k tomu, aby poskytla jednoduché právne prostredie v tejto oblasti. ,,Spojené štáty by mali uprednostňovať urýchlenie vývoja blockchain technológie a vytvoriť prostredie, ktoré umožni americkému súkromnému sektoru viesť k inovácii a ďalšiemu rastu a preto predkladám tieto zákony,” vysvetlil svoj zámer.  (cointelegraph)

Brazílsky gigant vstupuje do kryptpmien

Najväčší finančný maklér v Brazílii sGrupo XP vstúpi do kryptomien spustením zmenárne na Bitcoin a Ethereum. Informoval o tom CEO spoločnosti Guilherme Benchimol, ktorý v rozhovore pre Bloomberg uviedol, že v najbližších mesiacoch spustia zmenáreň XDEX. XP si stanovila cieľ dosiahnuť do roku 2020 zisk 245 miliárd dolárov, čo je štvornásobok toho, čo spoločnosť očakáva do konca tohto roka. Okrem kryptozmenárne plánuje aj otvorenie banky. Benchimol priznal, že by bol najradšej, keby kryptomeny neexistovali, ale keďže existujú, v spoločnosti sa cítia povinní začať postupovať adekvátne aj k tomuto trhu. V Brazílii investovalii do Bitcoinu približne 3 milióny ľudí, kým do akcii len 600 tisíc. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.