Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (22.8.): SEC zajtra rozhodne ohľadom ProShares Bitcoin ETF

Článok

Bitcoin ETF - správy dňa
Bitcoin ETF - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Manipulácia, Bitmex a pumpa nad 7100 USD

Objem shortov na BTC v posledných dňoch vystrelil na nové maximá (All Time High) a keď sme naposledy sledovali podobný úkaz, tak Bitcoin zažil pumpu z hodnoty približne 7 tisíc dolárov nad $8000. Nuž a “whales” vďaka tomu dnes v noci opäť vypláchli trejderom rybník. Využitá na to bola údržba na Bitmexe, ktorá sa uskutočnila medzi 01.00 a 03.00 nášho času (kúpili pri začatí údržby, predali, keď skončila). Bitcoin na Bitmexe dokonca vyletel nad 7100 USD, kým na Binance to bolo 6883 USD. Aktuálne sa BTC obchoduje za približne 6600 až 6700 USD a jeho dominancia na trhu predstavuje 53%. Altociny voči BTC naďalej strácajú (s malými nevýraznými výnimkami). Pokiaľ ide o najbližšie obdobie, sledovať treba, či BTC udrží support nad 6600 USD, čo je základ k jeho ďalšiemu rastu. Suma summarum trh je naďalej veľmi manipulovaný a špekulácie okolo shortov na Bitmexe mu dozaista nepomáhajú.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

SEC zajtra rozhodne ohľadom ProShares Bitcoin ETF

Americká komisia pre cenné papiere a burzu má zajtra, teda 23. augusta, posúdiť žiadosť spoločnosti ProShares v spolupráci s NYSE Arca o schválenie ProShares Bitcoin ETF a ProShares Short Bitcoin ETF. V prípade tejto žiadosti je potrebné poznamenať, že SEC ju nemôže odložiť na ďalší termín, ako to urobila napríklad v prípade najviac očakávaného ETF, na ktorom sa spolupodieľajú CBOE, VanEck a SolidX (odložené na 30. Septembra s možným odkladom až do konca marca 2019). Je veľmi pravdepodobné, že na rozhodnutie SEC zareaguje aj cena Bitcoinu, pričom scenárov môže byť viac:

  • SEC nečakane schváli žiadosť ProShares – pravdepodobne uvidíme veľkú pumpu
  • SEC neschváli žiadosť ProShares – trh zareaguje mierne negatívne, alebo nijak (pravdepodobný scenár nakoľko táto žiadosť nie je vnímaná tak významné, ako v prípade žiadosti CBOE)
  • SEC neschváli žiadosť ProShares a trh zareaguje veľmi negatívne, nakoľko si ľudia môžu myslieť, že ide o globálne zamietnutie Bitcoin ETF, čo však nebude pravda. Môžu v tom zohrať významnú úlohu média a dezinformácie

Rýchle správy

eTORO: Populárna obchodná platforma Etoro má dve novinky. Do svojej ponuky pridala kryptomenu IOTA a nadviazala spoluprácu so siedmimi klubmi Premier League, ktoré ju budú propagovať a platené budú v bitcoinoch.

ČÍNA: WeChat, veľká čínska sociálna sieť, ktorú vyvinula spoločnosť Tencent a má vyše miliardu používateľov, zablokovala mnoho účtov, ktoré súviseli s kryptomenami a blockchainom. Malo ísť o účty, ktoré boli využité na propagovanie a publikáciu ICO v rozpore s podmienkami siete.

BAKKT: Kelly Loefler, generálny manažér Bakkt, ktorá má umožniť nakupovať, predávať a ukladať digitálne aktíva (kryptomeny) veľkým inštitúciám ale aj menším investorom v regulovanom bezpečnom priestore, oznámil, že služba nebude podporovať obchodovanie s pákovým efektom a maržami.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.