Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (22.6.): Nejasná Čína, budúcnosť Bitcoinu či ICO

Článok

Správy dňa a ICO
Správy dňa a ICO

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkové správy zo sveta kryptomien

Bithumb po hacku upokojuje situáciu

Hacknutá juhokórejská burza Bithumb potvrdila, že klientov, ktorí boli obeťou hackerských útokov, počas ktorých boli odcudzené kryptomeny v hodnote asi 30 miliónov eur, plne odškodní zo svojich zdrojov. V čase hacknutia bola Bithumb šiestou najväčšou kryptoburzou na svete. Po zverejnení správy o útoku klesla na desiatu priečku. Bithumb zároveň informoval, že očakáva, že reálna škoda z útokov bude menšia, než spomínaných 30 miliónov eur a čoskoro oznámi, kedy budú opäť sprístupnené vklady a výbery. (cointelegraph)

ICO potrebuje ľahký dotyk regulácii

Zástupca štátu Ohio Warren Davidson uviedol v rozhovore pre CNBC, že počiatočný trh s ponukou mincí, čiže ICO, potrebuje “ľahký dotyk regulácií”. ICO podľa neho potrebuje ľahký regulačný rámec, ktorý by poskytol väčšiu istotu investorom. Davidson zároveň zdôrazniť potrebu vymedziť definíciu kryptomien a poukázal na nedávne osamenie SEC, že druhá najcennejšia kryptomena Ethereum nie je cenný papier. (cointelegraph)

Švajčiarsko: Elektronický frank zatiaľ nie je v hre

Šéf švajčiarskej národnej banky SNB Thomas Moser povedal, že kryptomeny a blockchain sú príliš primitívne, aby vláda zvažovala vydanie štátom podporovanej digitálnej meny, pričom blockchain prirovnal k “nepotrebnej inovácií” kompaktných diskov (CD-čiek). Moser pripúšťa, že blockchain má potenciál, ale iba vtedy, keď bude vyzerať veľmi odlišne od toho, čo robí dnes. Vzhľadom na súčasný stav si preto aktuálne nevie predstaviť existenciu elektronického franku (e-franc). (cointelegraph)

St.Louis: Databáza bude skúmať štyri popredné kryptomeny

Federálna rezervná banka v St. Louis bude od teraz vo svojej výskumnej databáze sledovať ceny štyroch kryptomien. Databáza, ktorá sa nazýva Federálne rezervné hospodárske údaje (FRED) bude po novom zahŕňať aj Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin, pričom doplní údaje od roku 2014 až po súčasnosť. Ceny budú aktualizované denné s údajmi získanými zo zmenárne Coinbase. V polovici mája prezident federálnej banky v St. Louis nevylúčil, že Bitcoin môže v budúcnosti predstavovať hrozbu pre dolár. (cointelegraph)

Čína je nejasná, Bitcoin má ale budúcnosť

Bobby Lee, spoluzakladateľ čínskej kryptomenovej zmenárne BTCC a člen správne rady Bitcoin Foundation sa v rozhovore pre Cointelegraph vyjadril k budúcemu možnému postoju Číny voči kryptomenám.

Na otázku, či je možné, že Čína bude čoraz otvorenejšia kryptomenám odpovedal: ,,Je to možné. Povedal som to aj predtým a niekedy to ľudia môžu chápať nesprávne. Myslím si, že Čína má priestor na zmenu svojej politiky. Mohlo by k tomu dôjsť v priebehu niekoľkých mesiacov, no môže to trvať niekoľko rokov, či desaťročí. Čína je tajomstvom pokiaľ ide o reguláciu a politiku, pretože bývala vláda bola takýmto druhom vlády. Nie je veľmi transparentné pokiaľ ide o to, čo chcú robiť s kryptomenami.”

Pokiaľ však ide o budúcnosť Bitcoinu, nemá obavy. ,,Dovoľte mi vložiť 1000 dolárov do Bitcoin nástroja, aby som si ich mohol poslat (strojom času) sám sebe o 10 rokov,” uviedol zaujímavý príklad. (cointelegraph)

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne