Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.
Piatkové správy zo sveta kryptomien
Bithumb po hacku upokojuje situáciu
Hacknutá juhokórejská burza Bithumb potvrdila, že klientov, ktorí boli obeťou hackerských útokov, počas ktorých boli odcudzené kryptomeny v hodnote asi 30 miliónov eur, plne odškodní zo svojich zdrojov. V čase hacknutia bola Bithumb šiestou najväčšou kryptoburzou na svete. Po zverejnení správy o útoku klesla na desiatu priečku. Bithumb zároveň informoval, že očakáva, že reálna škoda z útokov bude menšia, než spomínaných 30 miliónov eur a čoskoro oznámi, kedy budú opäť sprístupnené vklady a výbery. (cointelegraph)
ICO potrebuje ľahký dotyk regulácii
Zástupca štátu Ohio Warren Davidson uviedol v rozhovore pre CNBC, že počiatočný trh s ponukou mincí, čiže ICO, potrebuje “ľahký dotyk regulácií”. ICO podľa neho potrebuje ľahký regulačný rámec, ktorý by poskytol väčšiu istotu investorom. Davidson zároveň zdôrazniť potrebu vymedziť definíciu kryptomien a poukázal na nedávne osamenie SEC, že druhá najcennejšia kryptomena Ethereum nie je cenný papier. (cointelegraph)
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Švajčiarsko: Elektronický frank zatiaľ nie je v hre
Šéf švajčiarskej národnej banky SNB Thomas Moser povedal, že kryptomeny a blockchain sú príliš primitívne, aby vláda zvažovala vydanie štátom podporovanej digitálnej meny, pričom blockchain prirovnal k “nepotrebnej inovácií” kompaktných diskov (CD-čiek). Moser pripúšťa, že blockchain má potenciál, ale iba vtedy, keď bude vyzerať veľmi odlišne od toho, čo robí dnes. Vzhľadom na súčasný stav si preto aktuálne nevie predstaviť existenciu elektronického franku (e-franc). (cointelegraph)
St.Louis: Databáza bude skúmať štyri popredné kryptomeny
Federálna rezervná banka v St. Louis bude od teraz vo svojej výskumnej databáze sledovať ceny štyroch kryptomien. Databáza, ktorá sa nazýva Federálne rezervné hospodárske údaje (FRED) bude po novom zahŕňať aj Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin, pričom doplní údaje od roku 2014 až po súčasnosť. Ceny budú aktualizované denné s údajmi získanými zo zmenárne Coinbase. V polovici mája prezident federálnej banky v St. Louis nevylúčil, že Bitcoin môže v budúcnosti predstavovať hrozbu pre dolár. (cointelegraph)
Čína je nejasná, Bitcoin má ale budúcnosť
Bobby Lee, spoluzakladateľ čínskej kryptomenovej zmenárne BTCC a člen správne rady Bitcoin Foundation sa v rozhovore pre Cointelegraph vyjadril k budúcemu možnému postoju Číny voči kryptomenám.
Na otázku, či je možné, že Čína bude čoraz otvorenejšia kryptomenám odpovedal: ,,Je to možné. Povedal som to aj predtým a niekedy to ľudia môžu chápať nesprávne. Myslím si, že Čína má priestor na zmenu svojej politiky. Mohlo by k tomu dôjsť v priebehu niekoľkých mesiacov, no môže to trvať niekoľko rokov, či desaťročí. Čína je tajomstvom pokiaľ ide o reguláciu a politiku, pretože bývala vláda bola takýmto druhom vlády. Nie je veľmi transparentné pokiaľ ide o to, čo chcú robiť s kryptomenami.”
Pokiaľ však ide o budúcnosť Bitcoinu, nemá obavy. ,,Dovoľte mi vložiť 1000 dolárov do Bitcoin nástroja, aby som si ich mohol poslat (strojom času) sám sebe o 10 rokov,” uviedol zaujímavý príklad. (cointelegraph)