Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (22.4.): Úspech Ripple, problémy Nucleus Vision či nevýhodná ťažba Bitcoinu

Článok

Správy dňa Bitcoin a Ripple
Správy dňa Bitcoin a Ripple

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Nedeľňajšie správy zo sveta kryptomien

Ťažiť Bitcoin pri hodnote pod 8600 dolárov sa neoplatí

Ťažba Bitcoinu, ak je jeho hodnota nižšia než 8600 dolárov, je podľa analytikov investičnej banky Morgan Stanley nevýhodná. Analytik Charlie Chan dokonca tvrdí, že mining BTC pod touto úrovňou nie je ziskový ani za predpokladu prijateľných cien za elektrickú energiu. Zároveň sa domnieva, že ziskovosť ťažby by za predpokladu, že by sa hodnota Bitcoin nezvyšovala, bola čoraz nižšia. Spoločnosti špecializujúce sa na ťažbu kryptomien však predpokladajú, že ceny kryptomien budú rásť. (cryptoslate.com)

Taiwan a regulácie

Chiu Tai-San, minister spravodlivosti taiwanskej vlády, informoval, že do konca roka vypracuje Taiwan nový zákon, ktorým sa budú regulovať kryptomeny. Cieľom vypracovaných nariadení bude predovšetkým zamedzenie praniu špinavých peňazí prostredníctvom digitálnych mien. Podobné kroky avizuje aj Európska únia, ktorej poslanci sa tento týždeň okrem iného dohodli na tom, že európske platformy obchodujúce s kryptomenami budú musieť od svojich klientov žiadať overenie totožnosti. (cointelegraph.com)

nCash avizuje právne kroky za šírenie falošných informácii

Kryptomena nCash projektu Nucleus Vision má za sebou ťažký týždeň, ktorý poznačili špekulácie o tom, že na svojej stránke údajne uvádza falošné informácie o spolupráci so svetovým značkami ako Tommy Hilfinger či Nautica. Po zverejnení týchto obvinení sa hodnota nCashu výrazne prepadla a zatiaľ sa márne snaží o návrat na predtým získané hodnoty. Určite nepomohlo ani šírenie poplašných správ o tom, že nCash bude delistovaný z burzy Binance, čo sa ukázalo ako nezmysel. Nucleus sa vzhľadom k týmto udalostiam rozhodol jednať a vo svojom oficiálnom stanovisku okrem iného uvádza, že podnikne právne kroky voči ľudom, ktorí šírili tento “FUD”. Nucleus zároveň plánuje urobiť také úpravy, aby boli oznámenia o možných spoluprácach so známymi značkami transparentnejšie a nebolo možné ich spochybniť. Napriek tomu nCashu aktuálne mnoho ľudí prestalo dôverovať a bude nejaký čas trvať, kým si získa tento veľmi sľubne rozvíjajúci sa projekt svoju starú reputáciu. (medium.com)

Western Union potvrdil využitie XRP

Spoločnosť Ripple dosiahla so svojim tokenom XRP ďalší významný míľnik. Western Union, gigant v sektore finančných služieb, totiž potvrdil, že po experimentovaní s Ripple blockchainom počíta aj s tokenom XRP. O spolupráci medzi Western Union a Ripple sa hovorí už dlhšie, no doteraz nebolo jasné, či Western Union využije len privátnu sieť RippleNet, alebo využije aj tokeny XRP, pre platby v reálnom čase v rámci služby xRapid. Aj táto správa je jedným z dôvodov, prečo sa Ripple za posledných sedem dní podarilo zvýšiť hodnotu tokenu XRP o vyše 30%.(ccn.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.